Головні новини

«ЛНР» і «ДНР» повністю перейшли на російський інтернет — ЗМІ

У «ДНР» і «ЛНР» перейшли на роботу з магістральними каналами інтернет-трафіку, прокладеними до Ростовської області. Хто з російських операторів погодився співпрацювати з республіками, поки невідомо.

Як повідомив міністр зв’язку» Віктор Яценко, «ДНР» повністю перевела свої телекомунікаційні мережі на роботу з магістральними каналами, прокладеними до Росії.

Схожа ситуація і в «ЛНР». На момент проголошення незалежності» обидві «республіки» не мали магістральних каналів з Росією.

Після окупації проросійськими найманцями і силами РФ окремих районів Донецької та Луганської областей, на їх територіях стала формуватися власна телекомунікаційна інфраструктура – як правило, на «віджатому» обладнанні: у 2015 р. в «ДНР» і «ЛНР» припинив роботу український мобільний оператор «Київстар», на базі захопленого обладнання якого в «ДНР» запрацював мобільний оператор «Фенікс», а в «ЛНР» – оператор «Лугаком».

У 2017 р. «влади» «ДНР» і «ЛНР» віджали та обладнання оператора фіксованого зв’язку «Укртелеком». На його базі в «ДНР» з’явився оператор фіксованого зв’язку «Комтел», а в «ЛНР» — «ЛТК».

У «ДНР» обзавелися власним оператором магістральних та операторів ЦОД. Ним стала компанія «Углетелеком», до тієї пори обслуговувала шахти. «Углетеком» проклав магістральні канали до Росії. За словами Яценка, сумарна пропускна спроможність магістральних каналів, прокладених від «ДНР» до Ростовської області, становить 230 Гбіт/с Пропускна здатність каналів між «ЛНР» і Ростовської області становить 200 Гбіт/с.

Між «ДНР» і «ЛНР» існує власне оптичне кільце ємністю 40 Гбіт/с. В Ростовській області РФ канали від «ДНР» і «ЛНР» доходять до міста Аксай. З ким з російських операторів встановлені стики, Яценко не зізнався.

«>

11.01.2019
12:42
Источник

Most Popular

To Top