Головні новини

Лою: Росія готує політичну пастку з обміном моряків

Росія готова обміняти полонених українських моряків, як порушників своєї межі для того, щоб Україна таким чином визнала дане порушення з їх боку. Про це повідомляє заступник міністра тимчасово окупованих територій Георгій Лою.

«На жаль, нещодавно прозвучала заява Путіна про те, що Росія наших моряків розглядає виключно як порушників кордону, Росія не відмовляється від діалогу для обміну або звільнення, Росія не отримала ще жодного офіційного звернення з боку України, і ці моряки будуть засуджені як фактично кримінальні злочинці», — сказав він.

За словами Туки, Росія готує своєрідну політичну пастку.

«Зараз ми всі в захваті від того, що нам треба будь-якою ціною звільнити наших хлопців, і це емоції, які абсолютно зрозумілі і на яких Росія навчилася вже багато років дуже вдало грати по всьому світу. Ось на цих емоціях нас фактично змусять , якщо ми погодимося на саме такий алгоритм, визнати, що, по-перше, наші моряки винні, по-друге, вони не перебували у нейтральних водах. якщо ми погоджуємося, що вони порушники кордону. І ми визнаємо апріорі правоту дій Російської Федерації в Чорному морі. І таким чином нас досить підступно на дипломатичному рівні намагаються визнати і фактично прийняти ті тези, які зараз впроваджують російські політики і російська пропаганда», — пояснює він.

При цьому заступник міністра висловлює надію на те, що процес звільнення українських моряків, незаконно утримуваних в Росії, буде здійснюватися іншим чином.

«Ми будемо наполягати на тому, що наші хлопці є військовополоненими, до них має бути застосовано норми Женевської конвенції, і при посередництві, як одного з найбільш ймовірних варіантів, Міжнародного комітету Червоного хреста, будуть розпочаті переговори про їх звільнення. І завдяки тиску, в першу чергу, ззовні», — уклав він.

Раніше міністр оборони Степан Полторак заявив, що полонені Росією моряки врятували Україну від великомасштабної агресії Росії.

“>

07.12.2018
17:56
Источник

Most Popular

To Top