Новини Донецька

Лукашенко «однозначно визначився» з Путіним, що об’єднувати Білорусь з Росією поки не будуть

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 10 січня провів нараду про соціально-економічний розвиток країни в 2019 році, під час якого заявив, що мови про об’єднання Білорусі і Росії бути не може. Про це повідомляє офіційний сайт Лукашенка.

«Занадто багато сьогодні (я аналізую ситуацію в нашому суспільстві, та й у росіян) йде розмов про об’єднання двох держав. Зараз з’явилося багато питань у зв’язку з церквою в Україні про автокефалію нашої церкви в Білорусі. Я називаю ці питання дуже дурними, притягнутими за вуха для обговорення в нашому суспільстві», — сказав Лукашенко.

Він підкреслив, що мови про об’єднання двох держав бути не може. «Ми з Президентом Росії однозначно визначили, що сьогодні в порядку денному такого питання немає — про об’єднання», — зазначив Лукашенко.

Він також заявив, що союз Білорусі і Росії може розвиватися тільки на рівноправній основі. «І це не тому що Лукашенко хоче, як це підноситься в Росії, а тому, що це фундаментальні принципи побудови будь-якого союзу. Немає рівноправній основи — ні союзу, — сказав білоруський лідер. — Все має відбуватися на рівноправній основі, і на це повинна бути воля двох народів — Російської Федерації та Білорусі. Ми весь час, формуючи цей союз, повинні оглядатися на думку наших людей. Тому по багатьом причинам, ви самі розумієте, про об’єднання двох держав мови не йде».

На цей крок, переконаний Лукашенко не може піти і сама Росія. Це йому підтвердив і російський президент Путін. «Немає такої можливості у Росії, враховуючи наслідки всього, на це піти. Тому треба заспокоїтися і припинити ці розмови, що хтось когось нахилив або перехиляє. Тут ніхто нікого не нахилить», — запевнив Лукашенко.

Як відомо, до 2014 року Путін неодноразово заявляв, що Крим є невід’ємною частиною України.

Источник

Most Popular

To Top