Головні новини

«Лягай, Бандера!» або Чому поліція в Україні — не українська

Чому відповідь на усі ці #яБандера від високих чинів поліції — «не вірю».

Колись наша команда розробила однострій поліції. Це було ще ДО армії. Зміна зовнішнього вигляду передбачала табу на «аеродроми», «крапові» берети і іншого одоробла. Чому? Тому, що однострій, це не просто одяг, це матеріальне відображення певних ідей і сенсів. І цей іспит поліція провалила.

Спершу шикарну символіку КОРДу відкинули, бо свіжопризначений командир поставивши ультиматум — «якщо я командую, то має бути так як мені подобається, а не від ето от всьо…».

Колишньому «соколівцю» подобалась символіка «Сокола», тож НОВА структура поліції отримала примітивний комплект з просто поліцейської зірки у «краповому» фоні і купою літер на додачу.

Практично одразу МВС відмовилося прибирати радянський «крап». Бо в поліції лишилися служити ті, хто мав за плечима радянські внутрішні війська із усіма атрибутами. І ці люди не хотіли мінятися. А навіщо?

А керівництво МВС не наполягало.

Потім під ніж пішов мундир поліції. Так, новий. Два керівника нацполу — Аброськін і В.князєв стали в авангарді перетворення мундиру генерала поліції на опудало.

Голова Національної поліції Сергій В.князєв. Фото УНІАН

Детальніше читайте на УНІАН.

Замість американо-європейського стандарту мундир миттєво набравши усіх негативних рис в стилі а-ля Кравченка — тут тобі і передоз вишивки, і розцяцьковка безмірна, і аеродром-кашкет. Виглядає смішно, але обом генералам подобається, а зауважень фахівців генералам чути не дано, співуче. Що знаково — мундир полковника поліції — чудовий. Його не зіпсовано. І у патрульки все гаразд. А генерали…. Вишенька на тортик — сорочка на гумці а-ля дільничний Аніськін.

Для втаємниченого ока тут вичерпна картина, що коїться в головах. Для широкого кола підсвідоме назовні проривається в «лягай, Бандера!». А по суті — різні ракурси однієї проблеми.

Хтось скаже, «ну то й що тут такого?». Є і багато.

Це наглухо провалена війна за голови на загал в країні і за голови людей, які мають бути фундаментом безпеки (не лише поліція, армії це теж стосується, на жаль).

Ватне опудало Погребинський (якщо хто при забув, то в часи пізнього Кучми і високого Януковича, цей «експерт» з телевізора не вилазив) — наглухо руськомирський чувак зараз каже «нє всьо патєряно, в правоохранітєльних органах многіє чекають повернення до билому, тому що нє воспрінімают…».

Погребинський прямимо текстом трактує fuckUP, як тугу за годинами, коли мєнт був при понтах і баблє — авторитетний чувак. Практично водночас медіабудка Медведчука видає на гора матеріальчик де, ніби-то, опитали поліцейських, як вони сприйняли акцію #яБандера від керівників поліції і їх вибачення за дії спецпризначенців проти С14. Ясна річ, ключова теза медіабудки Медведчука — поліцейські середньої і нижньої ланки обурені і сприймають це зрадою. Поліція, мовляв, як ставилася негативно до «бандерівців», так і ставитися.

Можна сказати — менше звертай уваги на російських агентів впливу? Так, але — ні. Вони не такі вже далекі від істини. У поліції насправді повно колішніх ментів, які не проти повернення старих часів. Докази? Не треба бути Пінкертоном, щоб знайте пабліки в соцмережах, де відкрито вітають один одного із роковинами «Беркуту», пишуть вітальні здравиці в серпанку тугі «ото були часи». Це факт. Бо коли треба було жорстоко просіяти особовий склад, керівництво МВС вирішило, що фаховість важливіше того, що в голові. А в голові — СРСР. Ну і проти кого буде повернена фаховість? Проти «майданутих» і «Бандер». Докази маємо.

Якби генерали поліції від самого початку не перетворювали мундир на клоунські шати, якби були дерадянізовані музеї відомчі і частин, якби керівництво МВС від початку взяв курс на жорстку позбавлення від ідеологічних маркерів, не зважаючи на істерики «я з Соколу, я зроблю як хочу»… якби. Зараз би все було дещо інакше. Тому не треба бути Станіславським, щоб у відповідь на усі ці #яБандера від високих чинів поліції, відповісти — «не вірю».

Хто небуть із високопоставлених флешмобників без гуглу покаже на мапі Заксенгаузен? А Степан Андрійович показавши бі.

Ні, природньо, що після війни до поліції прийшло чимало людей не інфікованих вірусом мента, ветеранів із різним світоглядом, можливо навіть цілком щирим #яБандера. Альо смороду досі не є критичною масою і не роблять погоди. Звісно, це не лише болячка поліції. В НГУ — ті саме. І в ЗСУ, на жаль — теж. Доказів не треба довго шукати: «дні народження» частин в глибокому совку, «це ж наша історія» (чекайте, зараз чергова річниця окупації Афганістану буді — стежте за заходами) , любов до сорочки на гумці, абсолютно провалена ідеологічна робота і науково-історична у ВВНЗ і…

Ви думаєте в ЗСУ немає совкодрочерів, які тільки й чекають, що Порошенко програє вибори і усі, хто рухав зміни будуть витиснуті геть? Чекають. Ще й як. В очі кажуть, що лишилося трішечки і увімкнеться рубильник «вертай все в зад». Тут мені дорікнуть — чого ж цей людино-баласт тримають досі? Відповім — позбутися їх не так-то просто. Скажемо «спасибі» нашому законодавству. Але це окрема сумна історія…

І від тепер про головне. Вісь ця від бацила «лягай, Бандера!», вона ж не з неба впала. Це прямий наслідок наглухо проваленої за 5 років ідеологічної роботи в країні. І найбільш фатально — у площині освіти і науки. Якщо на виборах Біла Північна Лисичка є лише загрозою нам, то в освіті і науці вона давно прийшла і настала.

Повна. Всеосяжна.

У нас такий собі академік Петро Толочко почесний директор Інституту археології НАН України в 2018 році в Кремлівському палаці бере участь у пленарному засіданні XXII Всесвітнього російського народного зібрання. Тема? «25 лєт з пут общєствєнного діалога і цивілізационного развітія Росії». Серед присутніх — Путін і Кіріл. І член УКРАЇНСЬКОЇ НАН перед цією чортівнею говорити: «Я вважаю себе часткою » русского мира».

2018 р. Сотні, сотні, сотні загиблих у війні за нашу самоідентичність, а цей старий ватнік — «частіца русского мира». Ну фіг би з ним — злетіла з катушок людина, з ким не трапляється — у нас таких повно навіть у Києві, але.. ВІН ДОСІ (!!!!) лишається часточкою УКРАЇНСЬКОЇ НАН. І знаєте, що каже НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК на тверезе питання «нунєйобжежвашумать?!» (у цензурних літерах, ясна річ) ?? Вони кажуть, що «це його особиста позиція, вона широко відома».

Ви відчуваєте, як північна біла пухнаста лисичка водити Вас по обличчю? Ні, не хвостиком. Чимось іншим. Відчуваєте?

А десь у надрах МОН (міністерство науки та освіти) на одній з робочих нарад, щодо контенту підручника історії (якщо я нічого не плутаю), учасники наради поголовно несуть дурь «не треба нам в підручниках політика!» А знаєте НА ЩО САМЄ смороду так реагували? На справедливе зауваження, що при вивченні історії України слід більше уваги приділяти нашим героїчним сторінкам! Не рюмсати, а говорити про справжні джерела наших бід і наголошувати на тих, хто виборював (і проти кого виборював!) нашу державність.

Так що ж ми хочемо від дорослих, якщо на рівні шкільних вчителів (а від них залежать навчальні програми, наповнення підручників) є тотальне нерозуміння — нездатність виховати УКРАЇНСЬКОГО громадянина, призведе до втрати УКРАЇНИ?!

І якщо достукатися до дорослого ще можна спробувати зараз, то проваливши виховання дітей, ми ВЖЕ програємо розуми тих, хто прийде до виборчий урн чи штурвала країни через років 20. Ми ВЖЕ програємо війну за розуми і сенсі в головах нашого майбутнього.

А коли провал у школі накладається на провал у вишах (Толочко не єдиний ватнік у вищій освіті)…

Коли на рівні державних заходів (а урядову програму відзначення 100-річчя Української Революції банально провалено) ані фантазії, ані змістовності (про корені останньої читайте у публікаціі «Жити по-новому»: дружина міністра культури В’ячеслава Кириленка сфальсифікувала докторську — А)…

Коли для поліцейського «Бандера» — матюк, а «краповий» берет радянських каральних структур, це символ (символ чого?)…

Коли молодий митець може наліпити членів і виставити їх парадом, бо «він художник, він так бачить», а ця війна йому «нєпонятна», і на його захист стають інші, «митці», яким до лампочки, що «митець» хєрами армію зобразив! Армію, яка тобі, йолоп від мистецтва, захищає, щоб ти творив, а не сидів «на падвалє»!

Коли… Коли… Коли… Страшно?

То якщо ми ніде не виховуємо громадянина.. такого, якому важливо бути громадянином УКРАЇНИ у всеосяжному розумінні історичних глибина, культурних прошарків і планів на майбутнє… звідки взятися масово нормальним поліцейським, педагогам, військовим чиновникам?

P. S. Стисло для ідіотів різних сторін: 1. захоплювати будівлі не можна, 2. поліція має мати право на застосування сили, 3. поліція не має права бити лежачих і грабувати затриманих (зараз вже не 2013), 4. держава тільки тоді матиме обгрунтовану монополію на насилля, якщо блискавично каратиме тих, хто зловживає монополією, 5. якісні цербери із гнилою прошивкою суспільству не потрібні, 6. громадяни мають поважати свою поліцію і довіряти їй, але цю повагу і довіру треба заслужити діями, а не флешмобами.

Віталій Гайдукевич, опубліковано на сторінці автора в Фейсбук

«>

13.02.2019
09:54
Источник

Most Popular

To Top