Людина нардепа Климова експортує зерно, ховаючи доходи в офшорах

Топ-менеджер народного депутата Леоніда Клімова Анатолій Хованський фігурує в розслідуванні Генеральної прокуратури про незаконний експорт зерна. Як повідомляє місцеве видання , офшорна компанія Maryland Універсальний, кінцевим бенефіціаром якої значився Хованський, стала одержувачем експортного зерна на сотні мільйонів гривень.

«Суть схеми полягає в тому, щоб продавати своє зерно через офшорну компанію і на неї ж отримувати валютні надходження від покупців. Таким чином Хованський, продаючи, наприклад, зерно в одну з арабських країн, отримував оплату за нього на свою офшорну компанію. В результаті мільйони доларів США не надходили в Україну і не оподатковувалися», – пише ЗМІ.

Журналісти уточнюють, що фіктивна українська фірма, яку контролює Хованський, за документами виступає експортером зерна. Одержувачем виступають вже згадана Maryland Універсальний того ж Климова.

«По ідеї, українська компанія повинна отримати на свій банківський рахунок оплату за продане зерно. Однак вона її не отримує. В реальності партію зернових продає офшорна компанія Климова Maryland Universal вже після відправлення судна з порту, отримуючи оплату в доларах США на свій закордонний рахунок в офшорній юрисдикції», – розповіли журналісти.

Таким чином менеджери Климова використовують ряд «фінансових дір», щоб вивезти за підробленими документами зерно з України і піти від оподаткування під час отримання грошей від реальних покупців.

Раніше повідомляв, що збанкрутілий «Імексбанк» Климова продає нежитлові зданияцентрального стадіону «Чорноморець» площею понад 80 тисяч кв. м. А до цього Державна виконавча служба Міністерства юстиції України виставила на продаж готель «Чорне море Рішельєвська» Клімова.

«>

Источник

Most Popular

To Top