Мінекономрозвитку обмежило зниження ціни на київських торгах

Несподіване умова виявилося в документації тендеру на організацію участі України у Міжнародній туристичній виставці «ITB Berlin 2019», який оголосило Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Зазначивши, що єдиним критерієм оцінки тендерних пропозицій є ціна, замовник визначив, що учасники не можуть знижувати її більш ніж на 20%. Очікувана вартість закупівлі становить 1 424 000 грн. Чому ж міністерство не прагне максимально заощадити і при цьому ефективно використовувати державні кошти?

Читайте також: Київські комунальники готують тендер на обслуговування ліфтів під конкретні компанії

При цьому Закон «Про публічні закупівлі» не містить норм, що обмежують найнижчу ціну учасника. Однак при зазначених обмеженнях взяти участь у процедурі закупівлі зможуть лише компанії, ціна пропозиції яких відрізняється від очікуваної вартості не більш, ніж на 20%.

Умова порушує права тих учасників, які могли б запропонувати більш низьку ціну, при цьому гарантуючи замовнику отримання послуг належної якості. Для цього є правові інструменти, які можуть бути внесені в умови договору. Міністерство економічного розвитку не є експертом в сфері організації виставок і навряд чи може точно знати, як змінюється вартість послуг від однієї щорічної виставки до іншого.

Не можна виключати, що дане дискримінаційну умову Міністерство економічного розвитку і торгівлі України навмисно прописав у документації з метою звуження кола потенційних учасників і перемоги на торгах заздалегідь певної компанії. В закупівлях мав намір взяти участь ТОВ «Графиум».

Якщо Вам відомі факти про порушення законодавства про публічні закупівлі, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».
 

Теги: Мінекономрозвитку, ITB Berlin 2019

Коментарі 0

Залишити коментар
Источник

Most Popular

To Top