Головні новини

Міжнародні резерви України зросли на 5,8%

Міжнародні резерви Національного банку України за листопад виросли на 5,8%, до 17,711 млрд дол., за даними НБУ.

Резерви збільшилися після того, як Мінфін України взяв в борг 2 млрд дол., а Національний банк купив валюту на міжбанківському ринку.

При цьому платежі за держборгом були нижче надходжень від продажу цінних паперів. У листопаді чиста купівля валюти на міжбанківському валютному ринку забезпечила поповнення резервів на 232 млн дол.

В цілому в листопаді пропозиція валюти була вище попиту завдяки надходженню виручки від експорту аграрної та металургійної продукції.

Це дозволило Національному банку купити на міжбанківському валютному ринку 357,8 млн дол., з яких 76,7 млн дол. — з вибору кращої ціни, не впливаючи на динаміку курсу гривні, визначену фундаментальними факторами.

Крім того, на розмір міжнародних резервів вплинуло збільшення вартості фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) у сумі 50,4 млн дол. (в еквіваленті).

Станом на 1 грудня обсяг міжнародних резервів НБУ покривав потреби для оплати 3 міс. майбутнього імпорту. Нагадаємо, міжнародні резерви НБУ на 1 листопада склали 16,737 млрд дол.

“>

06.12.2018
16:18
Источник

Most Popular

To Top