Новини Донецька

Могерини закликала Росію звільнити українських моряків і кораблі без умов і без зволікання

Інцидент з участю Росії в районі Керченської протоки став порушенням загальних принципів ОБСЄ. Про це заявила глава дипломатії ЄС Федеріка Могерини, виступаючи на раді міністрів закордонних справ ОБСЄ в Мілані, — повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Недавні події в Азовському морі є причиною для значної стурбованості і являють собою ще один випадок, коли наші загальні принципи порушуються», — сказала Ф. Могерини.

Цей інцидент показує, наскільки небезпечний «шлях, який веде нас від загальних принципів, що всі наші країни встановили в Гельсінському заключному акті та Паризькій хартії», — зазначила дипломат.

Також Ф. Могерини закликала до деескалації ситуації.

«Ми закликаємо всі сторони продемонструвати надзвичайну стриманість, щоб досягти негайної деескалації. І ми закликаємо Росію звільнити затримані кораблі, їх екіпаж і обладнання без умов і без зволікання», — зазначила Ф. Могерини.

Крім того, Ф. Могерини підкреслила, що ЄС зберігає прихильність сталого політичного розв’язання конфлікту на сході України.

«Ми продовжуємо закликати до повної імплементації мінських домовленостей всіма сторонами, і ми ясно дали зрозуміти, що так звані вибори в непідконтрольних уряду територіях на сході України є незаконними і підривають зобов’язання, прийняті в рамках мінських домовленостей», — заявила вона.

Як повідомлялося раніше, 25 листопада українські малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» і рейдовий буксир «Яни Капу» здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполя. Поблизу Керченської протоки їх перехопили чотири прикордонних корабля РФ, хоча, за даними ВМС України, про перехід корабельної групи російську сторону повідомили заздалегідь. Увечері корабельна група ВМС ЗСУ рушила на вихід з протоки. Російські кораблі почали переслідування, а потім відкрили вогонь на поразку і захопили українські кораблі. За даними Міноборони, шість українських моряків отримали поранення, все захоплене 24 військовослужбовців.

27-28 листопада окупаційний суд Криму заарештував усіх українських моряків на два місяці. Після цього всіх українських моряків вивезли до Москви.

Источник

Most Popular

To Top