Головні новини

НАБУ провело обшук в Госгеонедрах

12 лютого Національне антикорупційне бюро провело обшуки в Державній службі геології та надр України.

Як повідомляє Економічна правда з посиланням на джерела у відомстві, обшуки пройшли «через тіньових схем видачі ліцензій на видобуток корисних копалин, організованою її керівництвом». З цієї причини, за словами співрозмовника видання, у листопаді 2018 р. було порушено кримінальну справу за статтею «зловживання владою або службовим становищем».

Йдеться про низку підприємств, яким Держгеонадра за минулий рік видали спеціальні дозволи на користування надрами. Співрозмовник ЕП каже, що ці компанії за сприяння керівництва Держгеонадр отримували дозволи без аукціону.

Ще два співрозмовника в правоохоронних органах підтвердили інформацію про обшуки, але ніхто з них не розкрив деталі, посилаючись на таємницю слідства.

У прес-службі Держгеонадр заявили, що «НАБУ незаконно вилучила документацію в їх офісі».

“12 лютого детективи НАБУ вилучили документацію, яка стосується підприємств, що здійснюють видобуток корисних копалин. Держгеонадра добровільно і без перешкоджання діям детективів видали затребувану інформацію», — йдеться в коментарі прес-служби.

Також у Службі повідомили, що «суб’єкти господарювання обурені діями НАБУ і подали ряд скарг в ГБР щодо перевищення повноважень детективів, що призвели до тиску на бізнес». Також відповідні скарги направлені до Адміністрації Президента України.

«На сьогоднішній день наслідками дій правоохоронців є скорочення штату підприємств, зупинення фінансової діяльності та припинення видобутку корисних копалин», — заявили в прес-службі.

Як відомо, очолює Держгеонадра Олег Кирилюк. За час його керівництва відомство видало 16 ліцензій на видобуток газу на Полтавщині скандальної компанії «Голден Деррік», яку пов’язують з бізнесменом Павлом Фуксом. Сам бізнесмен неодноразово спростовував своє ставлення до зазначеної компанії.

«>

14.02.2019
09:13
Источник

Most Popular

To Top