Головні новини

Нові штрафи і правила: що зміниться для водіїв в Україні

У 2019 році українських водіїв очікують серйозні зміни на дорогах. Патрульні почнуть вимірювати швидкість і штрафувати за порушення. На дорогах з’являться TruCam і камери.

Також з цього року мають запрацювати комунальні інспектори, які будуть виписувати штрафи за несплачену парковку, а патрульні можуть евакуювати автомобіль. Детальніше – в матеріалі OBOZREVATEL.

Штраф за перевищення швидкості

Глава Нацполиции Сергій Князєв пообіцяв, що вже до кінця нового року на дорогах України почнуть вимірювати швидкість і штрафувати за перевищення. Зараз у розпорядженні поліції є тільки 99 приладів TruCam. Закупівлю нових будуть проводити за рахунок бюджету.

Також запрацює фото — і відеофіксація за допомогою спеціальних камер. Наприклад, вони будуть встановлені на поліцейських автомобілях, і патрульні зможуть під час руху вимірювати швидкість. Також камери встановлять на дорогах. Зараз у Києві на кількох трасах в режимі експерименту вже працюють камери, які знімають порушників. Це пр. Перемоги, пр. Бажана і Набережне шосе. А спеціальні пристрої встановлені на в’їздах і виїздах з столиці.

Нагадаємо, що з минулого року на дорогах країни діє обмеження швидкості до 50 км/год. Штраф за перевищення швидкості на 20 км – 255 грн, за перевищення більше 50 км – 510 грн.

Евакуація і штраф за неоплачену парковку

Змінилися і правила паркування. За те, що ви залишите автомобіль на перехресті, місце для інваліда, смузі руху громадського транспорту, велодоріжці, в зоні пішохідного руху – передбачений штраф. Каратимуть і за парковку на залізничних і трамвайних коліях, мостах, естакадах, шляхопроводах і під ними, на пішохідних переходах та на відстані до 10 м від них.

Штраф випишуть і копію залишать на лобовому склі, а офіційне повідомлення прийде поштою. Поліцейський повинен буде провести фото — і відеофіксації порушення. Він може і евакуювати ваше авто, якщо воно заважає руху. Евакуація обійдеться від 600 грн – все залежить від відстані. Також доведеться заплатити за штрафмайданчик.

Пам’ятайте: інспектори не мають права брати гроші за паркування, вони можуть тільки перевіряти оплату і виписувати штраф.

Штраф за несплату паркування прирівнюється до 20-кратного розміру вартості години стоянки в цьому місці.

Відбивачі для школярів

З 2019 року Мінінфраструктури вводить спеціальні відображають елементи, які потрібно кріпити до одягу школярів. Таким чином, у темний час доби водіям легше буде помітити пішохода. Подібні правила існують в європейських країнах, там носити такі елементи повинні і дорослі. Причому за відсутності їх можуть оштрафувати. Світловідбиваючі елементи являють собою великі брелки, які світяться в темряві. Їх можна прив’язати до портфелю, рукаву або прикріпити до кишені.

Штрафи для «евробляхеров»

Разом із зменшенням вартості за розмитнення для «евробляхеров», для них ввели нові штрафи, які серйозно ускладнюють їм життя. Тепер власникам авто на транзитних номерах заборонено працювати в таксі, за це передбачений штраф 34 тисячі гривень. Хоча це правило поки не виконується, на дорогах повно машин з еврономерами і значками різних фірм таксі.

Серйозно збільшили штрафи за прострочення вивезення з країни транзитного автомобіля. Так, один день запізнення обійдуться в 170 грн, три дні прострочення транзиту – 850 грн. Від 10 до 20 днів обійдеться вже в 8500 грн. А от термін від 10 до 20 діб прострочення тимчасового ввезення буде коштувати 17 000 грн. Про те, що власник такого авто пропустив термін, митниця буде повідомляти в поліцію. Патрульні будуть відслідковувати такий автомобіль, а митниця не випустить його, поки не буде сплачено штраф.

Покарають за п’яне водіння

Наприкінці минулого року Рада прийняла закон, за яким водіння автомобіля в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння прирівнюється до кримінального проступку. Штраф за нього передбачено від 17 000 до 34 000 грн з позбавленням прав на три роки. За повторне порушення передбачений штраф у 51 000 грн і позбавлення прав від двох до трьох років.

«>

12.01.2019
07:23
Источник

Most Popular

To Top