Головні новини

Обмеження хочуть скасувати: кому в Україні підвищать пенсію

В Україні на виплату пенсій в наступному році витратять з бюджету рекордні 167,5 млрд грн.

І це без урахування власних доходів Пенсійного фонду за рахунок внесків із зарплат. Так, в 2019 році двічі проіндексують прожитковий мінімум, проведуть перерахунок всіх виплат за формулою і підвищать пенсії військовим. Крім того, Міністерство соціальної політики пропонує скасувати розмір максимальної виплати. У результаті окремі українці зможуть отримати виплати в розмірі 150 тис. грн.

Чия пенсія може досягти 170 тис. грн

Міністерство соціальної політики запропонувало прибрати максимальне обмеження ЄСВ і разом з тим відпустити розміри пенсій. Докладніше про те, як буде працювати нова шкала оподаткування, можна прочитати тут. При цьому, для прикладу, з офіційної зарплати в 1 млн грн на даний момент розмір ЄСВ становить 12,2 тис. грн. А пенсія, яку можна отримати при великому стажі з такою зарплатою – до 14,9 тис. грн.

Якщо проект Мінсоца підтримає Верховна Рада, єдиний соцвнесок з мільйонної зарплати становитиме 157,9 тис. грн, а розмір пенсії може досягати вже близько 150 тис. грн.

“Це дійсно адекватна відповідь на зняття обмеження бази нарахування ЄСВ. Якщо ми всю заробітну плату робимо базою нарахування для сплати єдиного соціального внеску, то, відповідно, і пенсія також повинна бути нарахована по всьому внеску”, – заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

 

Це нововведення торкнеться тільки тих, хто вийде на заслужений відпочинок за загальним законом. Судді, чиновники і т. д. як і зараз будуть отримувати пенсію, розмір якої не може перевищувати 10 мінімальних пенсій. У той же час українці з офіційними високими зарплатами, які отримують виплати за загальним законом, зможуть розраховувати на виплати в десятки разів вище діючих.

На даний момент 134 українця отримують офіційно від 1 млн грн. Серед них, наприклад, і глава “Нафтогазу” Андрій Коболєв. Із зарплатою в 1 млн грн при стажі 30 років, якщо виходити на заслужений відпочинок за новими правилами вже в цьому році, можна було б розраховувати на пенсію в 178 тис. грн, а при стажі 25 років – 157 тис. грн.

Як проведуть індексацію і чого чекати в 2019-му

Пенсії українців в наступному році підвищуватимуть у три етапи. Перший – в січні. Тоді українським військовим перерахують виплати за новими правилами. Вони збільшаться приблизно на 25%. Так, військові і поліцейські за умови, що у них є мінімальний необхідний стаж служби мають право на особливі умови виходу.

Військові за 20 років служби отримують пенсію в 50% зарплати (за кожний наступний рік плюс 3%), а поліцейські – 55% зарплати. Враховуючи, що і військовим і поліцейським за останні кілька років значно збільшили зарплати, Кабінет міністрів прийняв рішення перерахувати пенсії. До речі, чим старше пенсіонер, тим більше застаріла його зарплата і тим вище буде надбавка.

Наступний етап перегляду – з березня. Всім українцям перерахують виплати по формулі (за прикладом того, як це було в жовтні 2017-го). Враховувати будуть оновлений показник зарплати (його підвищать на половину інфляції і половину від зростання заробітних плат). Крім цього, у наступному році також підвищать виплати працюючим військовим пенсіонерам. Для прикладу, розрахуємо, яку пенсію може отримувати українець із середньою заробітною платою, що вийшов цього року на заслужений відпочинок. Так, при розрахунку середню зарплату за два роки (5,4 тис. грн) в формулі повинні помножити на стаж, 1% і коефіцієнт заробітку (при середній зарплаті він буде складати одиницю). За 35 років стажу пенсія становитиме близько 1,8 тис. грн.

При перерахунку співробітники Пенсійного фонду підвищать середню зарплату в 5,4 тис. на 50% середньої інфляції і 50% від зростання зарплат на три роки. Припустимо, що інфляція в Україні буде на рівні 10%, а середній зростання заробітних плат складе 18%. У такому разі зарплату збільшать на формулою 14% (10%/2 + 18%/2) – до 6,1 тис. грн. У той час як загальний розмір пенсії після перерахунку становитиме 2,1 тис. грн. Тобто надбавка складе близько 300 грн. Для порівняння, в цьому році пенсії українців підвищували двічі, і обидва рази надбавка склала лише близько 60 грн.

Крім того, в наступному році очікується два етапи індексації мінімальних пенсій. В результаті її розмір збільшиться до 1497 до 1638 грн. В липні – з 1497 до 1564 грн, а в грудні – з 1564 до 1638 грн.

“>

07.12.2018
21:18
Источник

Most Popular

To Top