Головні новини

Один з інструментів у Польщі, який дозволив країні здійснити стрімкий стрибок в розвитку

У 2007 у Польщі був прийнятий Закон про вільні економічні зони (ВЕЗ). Це був інструмент регіональної політики, який націлений на розвиток малорозвинених і бідних регіонів Польщі, до яких інвестори приділяли мало уваги. Всього в країні було створено 14 таких зон. Основною перевагою цих зон є пільгове оподаткування, фінансова допомога бізнесу, готова інфраструктура та компенсації витрат на робочу силу та інвестиції.

Щоб отримати дозвіл працювати в СЕЗ і отримати державну допомогу компанії повинні були відповідати таким основним вимогам: працювати на ринку не менше 5 років, зберегти ті ж інвестиційні витрати, що попередні 5 років, підтримувати зайнятість на певному рівні, а так само виконувати усі зобов’язання зазначені у дозволі.

У 2014 році сума інвестицій у СЕЗ перевищила 23 млрд дол. Вдалося знизити рівень безробіття. Крім того, поява таких зон привело до підвищення конкурентоспроможності регіону.

Поява цих зон дозволило залучити в регіони таких відомі компанії виробники, як Dell, LG Electronics, Fiat, Saint-Gobain, Procter&Gamble, Rockwool.

Польський уряд оцінивши результати роботи цих зон прийняло рішення розширити рівень підтримки і в 2018 був прийнятий Закон про підтримку нових інвестицій. Цим законом передбачалося створення особливої економічної зони на всій території Польщі. Щоб отримувати цю допомогу компанія повинна здійснити Нові інвестиції в економіку Польщі. Під новою інвестицією розуміється: створення нового підприємства, збільшення виробничих потужностей діючого, створення абсолютно нової продукції, зміни у виробничому процесі.

Компанія повинна відповідати наступним критеріям: експортоорієнтованість, науково-дослідна діяльність, входити в пріоритетний сектор в рамках національної стратегії розвитку Польщі.

Підтримка здійснюється у таких секторах промисловості та послуг: автомобілебудування, промислове обладнання, аерокосмічний сектор, переробка сировини, якісна їжа, медикаменти та біотехнології, сучасні інформаційні і телекомунникационые послуги, професійні послуги бізнесу.

Це лише один з інструментів у Польщі, який дозволив країні здійснити стрімкий стрибок у розвитку. Завдяки йому поляки в змозі дати роботу не тільки своїм громадянам, але й активно залучати українців. З цієї причини країна увійшла в список найбільш розвинених країн світу.

І замість того, щоб відкрити очі і подивитися реально, що роблять поляки, у нас із заздрістю дивляться на цю країну, щиро не розуміючи, як вони це роблять, що вони роблять і навіщо. І роблячи все в точності до навпаки, наші чиновники сподіваються наздогнати Польщу, при цьому дивуючись, що вони роблять не так.

«>

13.01.2019
12:31
Источник

Most Popular

To Top