Warning: session_start(): open(/var/www/fastuser/data/tmp/sess_dann45tvh5eh6vgn8u27afa861, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /var/www/fastuser/data/www/doneck.ukraines.news/wp-content/plugins/wpgrabber/init.php on line 13
Олег Бахматюк таки «пробачив» держбанку свій борг у 4,4 млрд грн — Новости Донецка

Олег Бахматюк таки «пробачив» держбанку свій борг у 4,4 млрд грн

ср, 13/02/2019 — 11:11

Голова правління «Ощадбанку» Андрій Пишний таки пішов на сумнівну угоду з яєчним магнатом.

Минулого тижня стало відомо, що група компаній «Укрлендфармінг» скандально відомого мільйонера Олега Бахматюка разом з підконтрольним йому ж агрохолдингом «Авангард» підписала угоду про реструктуризацію своїх зобов’язань перед «Ощадбанком» на суму 4,4 млрд грн. Як пише Арсеній Павлів в огляді для CRiME і [гучних справ], таким чином підтвердився наш прогноз, згідно з яким повелитель півнів і курей-несучок перекине тягар своїх боргів на шию платників податків.

«Досягнення домовленостей з державним «Ощадбанком» – це позитивна подія і для «Укрлендфармінг» і «Авангарду», так і країни в цілому, — пафосно заявив з цього приводу Олег Бахматюк. — Щоб розвиватися далі, нам необхідно отримати час для погашення старих кредитів. Рішення «Ощадбанку» – це підтримка реального сектору економіки».

Насмілимося засумніватися, що подібна угода – це не підтримка реального сектору економіки, якщо не вважати таким задоволення фінансових апетитів окремо взятого пройдисвіта з далекосяжними зв’язками.

Тим не менш, в «Ощадбанку» заявили, що при ухваленні рішення, як і у випадку «попередніх успішно проведених реструктуризацій», банк керувався визначеної спеціальним законом процедурою, покладався на висновки незалежної експертизи і виходив насамперед з економічних інтересів (варто вважати, Олега Бахматюка).


Андрій Пишний, голова правління «Ощадбанку»

«Зазначена реструктуризація стала першою, яка була розглянута робочою групою Ради з фінансової стабільності за участю представників Міністерства фінансів, НБУ та ФГВФО після прийняття у січні 2019 року рекомендацій Ради з фінансової стабільності для роботи банків держсектора з непрацюючими кредитами. Утвержденые умови реструктуризації в повній мірі враховують рекомендації робочої групи, які надані Ощадбанку», — відзвітували в держбанку.

Однак там не згадали, на яких умовах держбанк реструктуризує агробарону астрономічний борг – ці нюанси покриті мороком таємниці. Інтернет-видання «ОЛІГАРХ» звертає увагу на те, що у Олега Бахматюка розраховували розтягнути виплати аж до 2034 року. І дуже схоже на те, що цю «хотілки» агробарона держбанк задовольнив якщо не цілком, то майже повністю.


(щоб збільшити, натисніть на зображення)

А це, швидше за все, означає те, що Олег Бахматюк 4,4 млрд грн держбанку не поверне. Хіба що якісь крихти від цієї суми.

«ОЛІГАРХ» вказує на те, що компанія «Райз», основний боржник «Ощадбанку» з боку Бахматюка (3 млрд грн) і поручитель в угоді по реструктуризації, за три роки «всохла» в десять разів – вартість її активів впала з 10 млрд грн до 900 млн. Це сталося з однієї простої причини – активи ці стрімко переоформляються на інші юрособи Олега Бахматюка. Що в свій час з’ясував інший кредитор «Райзу» — компанія «Нібулон», якій «Райз» «пробачив» $17,5 млн свого боргу. Як випливає з торішнього рішення Господарського суду Києва, ПАТ «Компанія «Райз» Олега Бахматюка продала фірмі «Спецагропроект» Олега Бахматюка нерухоме майно, яке «Нібулон» хотів отримати в рахунок боргу Олега Бахматюка.

Тобто, все зводиться до того, що коли прийде час виплат «Ощадбанку», «Райз» остаточно перетвориться на пустушку, з якої нічого не візьмеш. З боку держбанку було б більш логічно не давати недбайливому позичальнику відстрочку, а в судах домагатися арешту майна, поки його не забрали «наліво». Тим не менш, голова правління «Ощадбанку» Андрія Пишного дав Олегу Бахматюку цілих 15 років часу на те, щоб якнайглибше сховати кінці.

Прихильність голови правління держбанку до Бахматюку, що зневажає розплату за боргами, можна пояснити лише спільними знайомими. Олег Романович полягає в теплих стосунках з міністром юстиції Павлом Петренко, а той, у свою чергу, зі студентських років водить дружбу з Андрієм Пишним.


Агробарон Олег Бахматюк і міністр юстиції Павло Петренко приємно проводять час у шикарному київському ресторані.

Позиція «Ощадбанку» виглядає тим більш підозрілою на тлі того, що Національний банк, який Олег Бахматюк безсоромно обдурив десь на 14 млрд грн, не чекає, поки у Олега Романовича прокинеться совість, а без сентиментів витрушує з яєчного магната все, що можна.

Нагадаємо, що Нацбанк подав сім позовних заяв до суду з вимогою про стягнення заборгованості з Олега Бахматюка як фінансового поручителя ПАТ «Віейбі Банк» («VAB Банк») та ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива».

Як писали [гучні справи], через що належали йому, а пізніше з тріском обанкроченные банки «Фінансова ініціатива» та «VAB-банк» Олег Бахматюк роздавав своїм фірмам величезні кредити, які потім не поверталися, після чого банки Бахматюка заявляли про свої проблеми та просили рефінансування у держави.

Загальна сума таких кредитів, розданих одним тільки «VAB банком», перевищувала 12 мільярдів гривень ($1,5 мільярда доларів за тодішнім курсом). Серед головних одержувачів цих грошей називалися такі компанії Бахматюка: ТОВ «Стар-Майстер» (354 мільйони гривень), ВАТ «Залізничник» (938 мільйонів гривень), ТОВ «Ледер Плюс ЛТД» (438 мільйона) і ТОВ «Україна-Агроінвест» (406 мільйонів).

У 2014 році держава почала видавати банкам щедре рефінансування. У лідерах, обсипаних грошима більше всіх, виявилися і банки Олега Бахматюка. «Фінансова ініціатива» отримала 8,358 мільярда, «VAB-банк» — 5,535 мільярда.

Перейшовши під контроль держави «VAB Банк» та «Фінансова ініціатива» закидали свого колишнього власника судовими позовами, які почали вигравати. Так, за даними інтернет-видання «ОЛІГАРХ», в листопаді минулого року господарський суд Івано-Франківської області задовольнив позов «VAB Банку» до Івано-Франківському м’ясокомбінату – одному з ключових м’ясопереробних активів Ukrlandfarming. Суд постановив стягнути майновий комплекс м’ясокомбінату на користь перейшов під контроль ФГВФО банку.

Місяцем раніше, в жовтні, Господарський суд Черкаської області задовольнив позов Нацбанку до ІК «Агросоюз-РП» з орбіти Бахматюка і стягнув майновий комплекс Мліївської птахофабрики. Тоді ж в Дніпропетровській області було задоволено позов НБУ про стягнення майнового комплексу Жовтоводського мясопродкомбината. Обидва активи будуть продані на відкритих торгах в рахунок погашення заборгованості банку «Фінансова ініціатива» перед НБУ на суму, що перевищує 2,1 млрд грн. Та ж доля спіткала належить Бахматюку птахофабрику Київська.

«Перераховані суди – лише видима частина айсберга», — стверджує «ОЛІГАРХ». За даними інтернет-видання, захист Бахматюка «розсипається по всіх фронтах, від Києва до Ужгорода». «ОЛІГАРХ» з’ясував, що в кінці листопада господарський суд Закарпатської області розпорядився пустити з молотка що входить в Ukrlandfarming Берегівський м’ясокомбінат.

Як ми писали раніше, стверджувати, що Олег Бахматюк не платить за кредитами тому, що не може, було б деяким перебільшенням. Він не хоче. З одного боку, підконтрольні йому комерційні структури час від часу рапортують про мільйонні інвестиції в нові виробничі потужності і про їх запуску, з іншого – ми з сумом дізнаємося, що фірми Бахматюка «забувають» платити за рахунками. Чи не з кожного праски і електрочайника нам розповідають, що UkrLandFarming – найбільший агрохолдинг країни з постійно зростаючим земельним банком, які досягли розміру в 570 тис. га. Але якщо Олег Бахматюк контролює настільки значні площі сільськогосподарських земель у насправді, а не тільки на папері, то при середньої річної вартості оренди с/х земель в 1369 грн/га, він одним лише власникам паїв платить близько 780 млн грн в рік (якщо, звичайно ж, і селян він не переконав на «реструктуризацію»).

Примітно, що, згідно зі звітом InVenture, в 2015 році агрохолдинг «Авангард», що входить до складу групи Ukrlandfarming, ввів в експлуатацію у Херсонській і Хмельницькій областях два найбільших птахокомплексу повного циклу виробництва, відповідних світовим стандартам». Загальна сума інвестицій склала близько $700 млн, що компанія нібито «залучила на міжнародних та українському ринках капіталу» (що схоже на правду, оскільки вже в 2015-му фінзвітність імперії Бахматюка виглядала так, що борг йому б не дав навіть божевільний). Забавно, що озвучена сума за курсом на 2015 рік еквівалентна 13,9 млрд грн – рівно стільки Олег Бахматюк отримав від нбу як рефінансування своїх банків (і, схоже, витратив на будівництво своїх курників). З іншого боку, сума, яку Олег Бахматюк вклав у власне процвітання в 2015 році, за нинішнім курсом в чотири рази перевищує його заборгованість перед «Ощадбанком», яку ввірений Андрія Пишного держбанк агробарону фактично списав. Чому?


Арсеній Яценюк

Навряд чи тут справа в одній лише згаданої вище зв’язку Бахматюка з Андрієм Пишним через міністра юстиції Павла Петренко. Розрахунок, ймовірно, йде набагато далі, враховуючи, що обидва діяча входять в кістяк партії «Народний фронт» Арсенія Яценюка. Як і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, підконтрольна якому Нацполиция в 2017-му закрила кримінальне провадження за фактом фінансових махінацій у «VAB Банку» Бахматюка (пізніше, правда, це справа реанімувало НАБУ). Ймовірно, ближче до осені ми побачимо, як несучки Олега Романовича будуть робити внесок у перемогу «фронтовиків» на парламентських виборах.

Арсеній Павлів спеціально для CRiME і [гучних справ]

Читайте також:
— Мільярдер-банкрут Олег Бахматюк намагається скинути з хвоста» детективів НАБУ
— У яєчного магната Бахматюка в’яла EBITDA*. Його рятує тільки Максим Мартинюк
— Справа «VAB банку»: яєчний магнат Олег Бахматюк починає пригорати»
— Штрихи до потрету. Олег Бахматюк – яєчний магнат, фінансовий шахрай

Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

Источник

Most Popular

To Top

Warning: Unknown: open(/var/www/fastuser/data/tmp/sess_dann45tvh5eh6vgn8u27afa861, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/fastuser/data/tmp) in Unknown on line 0