Організаторам фейкових виборів в ОРДЛО загрожує довічний термін — прокуратура

Учасникам організації та проведення фейкових «виборів» в ОРДЛО 11 листопада загрожує довічне позбавлення волі. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Донецької області на сторінці у Фейсбуці.

Мова йде не про виборців, а тих, хто організовує і проводить ці псевдовыборы.

«Головним управлінням Служби безпеки України в Донецькій і Луганській областях під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) КК України»,- йдеться в повідомленні.

В прокуратурі встановили, що з 20 лютого 2014 року Росією з допомогою її збройних формувань, незаконних іррегулярних збройних формувань, збройних банд, груп найманців, створених, підлеглих, керованих і фінансуються Російською Федерацією шляхом збройної агресії здійснюються протиправні умисні дії, спрямовані на порушення суверенітету і територіальної цілісності України, зміну меж її території і державного кордону, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до загибелі тисяч людей, у тому числі серед цивільного населення, або інших тяжких наслідків у вигляді окупації території АР Крим та міста Севастополь, частини території Донецької і Луганської областей».

«Порушуючи принципи і норми міжнародного права, намагаючись посилити свій контроль над окупованими територіями через легалізацію представників окупаційної адміністрації і водночас створити ілюзію «свободи і демократії», представниками влади Російської Федерації проводяться заходи щодо організації та проведення 11 листопада 2018 в населених пунктах на тимчасово окупованій території Донецької області так званих «виборів глави ДНР і депутатів народної ради ДНР», що є продовженням злочинних дій, спрямованих на порушення суверенітету і територіальної цілісності України, зміну меж її території і державного кордону, на порушення порядку, встановленого Конституцією України», — відзначили в прокуратурі.

Згідно санкції статті, особам, які вчиняють злочинні дії щодо реалізації зазначених незаконних заходів, загрожує позбавлення волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

«Вибори» ватажків і «депутатів» ОРДЛО з подачі Кремля призначили на 11 листопада. Світове співтовариство однозначно заявляє, що наміри окупаційної адміністрації РФ провести «позачергові вибори» на тимчасово окупованих територіях Донбасу грубо порушують зобов’язання Росії як підписанта Мінських домовленостей.

Як повідомлялося раніше, користувачі в соцмережах повідомляли, що на підконтрольній території Україні Луганщини розміщені плакати про відповідальність за участь у псевдовиборів «ЛНР» . «СБУ попереджує: участь у виборах ОРЛО — державна зрада. Встановимо кожного» — написано на них.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що всі організатори і учасники фейкових «виборів» в ОРДЛО будуть нести кримінальну відповідальність.

Источник

Most Popular

To Top