Головні новини

Парламент Македонії погодився перейменувати країну

Парламент Македонії ухвалив перейменування республіки. Македонські парламентарії в п’ятницю схвалили внесення поправок до Конституції, якими передбачено зміну назви країни з Республіки Македонія на Республіку Північна Македонія, повідомляють місцеві ЗМІ.

Поправки підтримав 81 депутат або дві третіх від загального числа парламентаріїв. Утрималися і проголосували проти не було.

Ситуація навколо назви цієї колишньої югославської республіки перешкоджала зближенню Македонії з ЄС і НАТО, оскільки проти назви Республіка Македонія виступала Греція, одна з областей якій також називається Македонією.

В силу цього після розпаду Соціалістичної Федеративної Республіки Югославії Македонія була прийнята в ООН під назвою Колишня югославська республіка Македонія, а на грецьких картах вона називалася Мікроскопія – за назвою столиці країни Скоп’є.

Греція і Македонія 17 червня підписали на березі озера Преспа, через яке проходить кордон двох країн, угода про перейменування Македонії в Республіку Північна Македонія. Ці домовленості поклали край багаторічним суперечкам про назву Македонії і відкрили їй двері в НАТО і Євросоюз.

«>

11.01.2019
20:51
Источник

Most Popular

To Top