Парламентські мільйонери з житлом в Києві отримують компенсації — Олігарх

170 народних депутатів отримують державну компенсацію на оренду житла в Києві, з них 120 задекларували мільйони заощаджень, а мінімум 25 володіють житлом в столиці або елітному передмісті. Про це «ОЛІГАРХ» дізнався з розслідування програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

За законом, який парламентарі прийняли самі для себе, ті з них, хто не володіє житлом у столиці і 30 кілометрів навколо, мають право на компенсацію з грошей платників податків.

Щомісяця їм нараховують по 20 тисяч гривень за оренду квартири чи кімнати в готелі «Київ». За один день – це 650 гривень, за рік – 240 тисяч.

Серед одержувачів компенсації є навіть офіційні власники житла в столиці або 30-кілометровій зоні навколо Києва.

Наприклад, колишній регіонал, а нині член депутатської групи «Воля народу», Ігор Молоток, який разом з сім’єю задекларував у 20 мільйонів гривень заощаджень і особисто володіє заміським маєтком у селі Романків, під Києвом.

Джерело фото – bihus.info

Молоток отримання компенсації спочатку намагався пояснити тим, що його маєток занадто далеко від Києва (хоча насправді менше, ніж в 30 км від Верховної Ради), а потім раптом згадав про нібито ремонті, з-за которогопользоваться будинком не може.

Проте журналісти зафіксували, що в робочі дні вранці біля заміського будинку Молотка стоять іномарки. Крім того, дружина депутата має в Києві квартиру на 150 кв. м.

Має столичну нерухомість і депутат від Народного фронту Володимир Шкварилюк. Квартиру він купив в липні 2016 року, але за 2 роки нібито не зробив ремонт, тому просить компенсацію нібито на оренду.

Опоблоковец Дмитро Колесніков та його дружина мають дві квартири майже на 250 кв. м. у столичному будинку біля Національного антикорупційного бюро, а нардеп стверджує, що живе в Кривому Розі, їздить до Києва і живе нібито в готелі.

Один з найбагатших депутатів ВР екс-регіонал, а нині член партії «Відродження» Євген Геллер має цілий палац з власним парком в Козині, але щомісяця отримує компенсацію з коштів платників податків.

Чи фігурант «бурштинової справи», депутат від «Народного фронту» Максим Поляков, який живе в пентхаусі на 227 кв. м. в столичному житловому комплексі «Кристал Парк». Ця квартира – офіційно житло сестри Полякова. Але 11 мільйонів гривень на купівлю пентхауса сестра Полякова, як встановили слідчі НАБУ, отримала від помічниці самого Полякова.

20 тисяч щомісяця отримує і власник столичної квартири з 57 мільйонами заощаджень Аркадій Корнацький з БПП, і Олександр Пресман, стан сім’ї якого становлять майже 80 мільйонів гривень, без урахування Майбаха, Бентлі, Порше Кайєн, Рэнж Ровера і столичної квартири.

Відзначається, що дехто з депутатів завбачливо оформив нерухомість на родичів.

Наприклад, нардеп від БПП Руслан Демчак. Вишукане маєток під Києвом, з басейном та спортивним майданчиком, яким користується Руслан Демчак, записане на його батька, колишнього вчителя фізкультури.

Джерело фото – bihus.info

Київські квартири записали на дружин та іншу рідню і отримують компенсацію нардепи-мільйонери: Вадим Нестеренко (БПП), Антон Кіссе (Відродження), Віталій Барвіненко (Відродження), Станіслав Березкін (депутатська група «Воля народу»), Ігор Бриченко (Народний фронт) Олександр Долженков (Опозиційний блок), Юрій Одарченко (Батьківщина), Іван Рибак (БПП), Владислав Севрюков (БПП), Олег Мусій (позафрацийний).

Истгчник фото – bihus.info

При цьому апарат Верховної Ради, роздаючи по 20 тисяч гривень на місяць, навіть не перевіряє, чи є у власності депутата або його сім’ї столичне житло.

«Надання народним депутатам довідок від готелі або власника житла для звітності про витрачених засобах, а також проведення перевірок Управлінням справами Апарату Верховної Ради закону про статус народного депутата не передбачено», – заявив перший заступник керівника Апарату ВР Петро Боднар.

Як повідомлялося раніше, 21 нардеп, маючи житло в Києві і передмістях, отримують компенсацію з бюджету
Надрукувати
Павло Полтавченко
«ОЛІГАРХ»
Источник

Most Popular

To Top