Патріарх Варфоломій пригрозив УПЦ МП: будуть серйозні наслідки

Вселенський патріархат написав звернення до лідера УПЦ МП Онуфрія, який не хоче брати участі в об’єднавчому Соборі

Про це сказано в документі, фотокопія якого була оприлюднена в соціальній мережі Facebook Митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром (Драбинко).

У своєму зверненні патріарх Варфоломій закликав Онуфрія взяти участь в Соборі і нагадав, що в разі відмови будуть серйозні наслідки.

Він також нагадав йому, що після обрання предстоятеля УПАЦ на Соборі Онуфрій втратить право називатися митрополитом Київським.

Ми хотіли довести до відома Вашого Високопреосвященства, ці попередньо прийняті рішення Матери Церкви через призначених нами до Києва екзархів, але, на жаль, Ви відмовились взаємодіяти з ними.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Повертаючись зараз до того самого питання вдруге через цей Патріарший лист та звернення до Вас як “Високопреосвященний митрополит Київський”, у формі ікономії та милості, ми повідомляємо Вас, що після виборів Предстоятеля Української Церкви органом, котрий складатиметься з кліриків та мирян, Ви не зможете еклізіологічно та канонічно носити титул Митрополита Київського, котрий, Ви все одно носите зараз у порушення описаних умов офіційних документів 1686 року”, — йдеться у листі.

Варфоломій також шкодує, що Онуфрій зі своїми ієрархами відмовилися вести діалог з Константинополем, брати участь в Соборі і розкритикували кроки Вселенського патріархату, які спрямовані на подолання церковного розколу в Україні.

“Ми просимо Вас негайно і в дусі згоди і єдності взяти участь разом з вашою ієрархією в майбутньому установчому Соборі об’єднаної Української православної церкви і виборчих процесах для визначення її предстоятеля. 

Вашому Високопреосвященству, звичайно, дозволяється бути кандидатом на цю позицію”, – звернувся Вселенський патріарх до настоятеля УПЦ МП.

Варфоломій, крім цього, закликав Онуфрія відновити діалог з представниками УПЦ Київського патріархату і УАПЦ, включаючи патріарха Філарета і митрополита Макарія.

Most Popular

To Top