Головні новини

Передача частини Києво-Печерської Лаври УПЦ МП: опубліковано скандальний договір

Журналісти отримали копію договору між Національним Києво-Печерським культурним заповідником та Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою, на підставі якого у 2013 році УПЦ МП отримала в користування ряд державних споруд на території Лаври.

Відповідний документ, строк дії якого не уточнюється, опублікувало видання LB.ua, уточнивши, що він складається з 11 коротких розділів і додатків з актами прийому-передачі спеціальною комісією та переліком майна.

“У преамбулі підкреслюється: мова йде про “безоплатне користування” (релігійними спорудами) та “іншим майном, що є державною власністю”. Вказана вартість переданого майна – 22 мільйони 863 тисячі гривень”, – уточнили журналісти.

У договорі зазначається, що ченці зобов’язуються дбати про одержаних об’єктах, допускати до них державних перевіряючих, не передавати третім особам, платити за комунальні послуги.

“Спори вирішуються шляхом переговорів або у судовому порядку. У контексті нинішніх напружених відносин з УПЦ МП особливий інтерес представляє можливість розірвати договір з такою ініціативою може виступати Міністерство культури у випадку нецільового використання майна або утримання його в неналежному стані”, – сказано в повідомленні.

Також у сьомому розділі договору вводиться термін “обставини непереборної сили” (аварія, катастрофа, стихійне лихо, епідемія, війна, дії органів державної влади тощо), під впливом яких допускається звільнення від відповідальності за невиконання угоди. А підтверджувати обставини уповноважена Торгово-промислова палата України.

“>

06.12.2018
20:38
Источник

Most Popular

To Top