«Піар непотрібний». Лукашенко заявив, що немає необхідності розміщення військової бази РФ в Білорусі

Білорусь, перебуваючи у військовому союзі з РФ, не має наміру розміщувати російську базу на своїй території. Про це заявив президент країни Олександр Лукашенко на зустрічі з групою американських аналітиків, — повідомляє БЕЛТА.

За словами Лукашенка, Білорусь знаходиться у військовому союзі з Росією, у якої відносини з Заходом в даний час не найкращі. «Тим не менш на території Білорусі до цих пір немає ніяких баз інших держав», — зазначив білоруський лідер. За його словами, дуже часто обговорюється проблема російської бази на території Білорусі. «Надумана проблема. Ми у військово-політичному союзі з Росією. Буде тут військова база, не буде різниці абсолютно ніякої немає. І ми цю базу не розміщуємо тут не тому, що ми хочемо вам або комусь показати, що ми суверенні незалежні. Ми не розміщаємо, тому що вона тут не потрібна. Ми самі за нашим задумом, військового оборонного плану з Російською Федерацією забезпечимо ті функції, які на нас покладені», — підкреслив президент.

«Більше того, наші військові в змозі ефективно протистояти, якщо потрібно, будь-якій агресії і конфлікту на території Білорусі. Тому що ми на своїй землі. Ми в змозі виконати ті функції, які на нас покладені договором з Росією. Якщо б ми це не могли зробити, повірте, ми звернулися б самі до Росії, щоб вони забезпечили нам безпеку. Поки такої необхідності у нас немає», — заявив глава держави.

Також Лукашенко також зазначив, що Збройні Сили Білорусі, які вже чотири рази реформувалися, в змозі забезпечити безпеку країни та виконати свої функції краще, ніж будь-яка інша держава, в тому числі Росія. «За своєю підготовленості, цілеспрямованості, по своїй ефективності. Я кажу це відкрито. Тому нам не потрібні ніякі бази. Якщо вони будуть потрібні, ми про це скажемо чесно», — зазначив він.

При цьому він підкреслив, що якщо НАТО буде продовжувати «залякувати», розміщуючи бази в Польщі, або ще якимось чином, то Білорусі буде потрібно більш ефективна зброя, насамперед ракетне.

«Хоча останнім часом (ви спостерігаєте, ми теж не приховуємо) ми створили свою ракетну промисловість і виробили свій високоточне ракетне озброєння», — сказав Лукашенко. «Тому на сьогоднішній день я навіть не бачу якоїсь потреби в залученні іншої держави на територію Білорусі, у тому числі Росії, для виконання наших функцій. Ось чому ми категорично проти розміщення, тим більш бази військово-повітряних сил. Час підльоту будь-якого літака з території Росії, якщо в цьому буде необхідність, 3-5 хвилин. Навіщо тоді тут база, навіщо висувати і підставлятися під удар можливого агресора, висуваючи військово-повітряну базу на передову», — заявив глава держави.

Він додав, що ведуться розмови про військовій базі Росії є не більш ніж балаканиною. «Це просто якийсь піар непотрібний. З практичної точки зору в цьому немає ніякої необхідності. Треба буде, ми про це скажемо привселюдно. Але ми не хочемо ініціювати жодних кроків, щоб ви подумали, що білоруси якісь ненормальні: говорять одне, роблять інше і готуються до війни. Ми не хочемо цього», — зазначив він.

«Але захищатися, якщо потрібно, ми будемо не так, як у колишні часи. Ви знаєте, що ми втратили в останній війні кожного третього. До речі, воювали разом з вами проти фашизму», — додав білоруський лідер.

Источник

Most Popular

To Top