Поліція і штрафи: для українців придумали нове покарання

В Україні вирішили на законодавчому рівні розподілити право власності на тверді побутові відходи: до потрапляння в контейнер — це майно людини (підприємства), після потрапляння туди — володіння муніципалітету.

Чіткий розподіл випишуть в спеціальному законопроекті, який дозволить зрушити з мертвої точки проекти з переробки відходів, повідомив заступник директора департаменту технічного регулювання енергоефективності Держенергоефективності Віктор Белько.

"В даний час інвесторів стримує те, що в нашій країні чітко не визначений статус побутових відходів, а також права власності на ці відходи і на вторинні матеріали, які виходять в ході переробки. Інвестори побоюються, що, вклавши в гроші в обладнання і технології переробки, вони зіткнутися з масою проблем", — зазначив Белько.

За його словами, муніципалітет після внесення змін до законодавства буде передавати ТПВ сміттєпереробним компаніям. На етапі збору у населення сміття потраплятиме в розпорядження спеціалізованих автопідприємств, що займаються його збиранням.

Ще одна мета законопроекту — змусити муніципальну владу ставити різні контейнери, а людей — правильно сортувати відходи перед викидом.

"В Україні досі немає роздільного збору сміття, хоча з 1 січня 2018 року в країні набув чинності закон, що зобов'язує громадян і підприємства сортувати побутові відходи. Але за фактом цього не відбувається. Також не застосовуються діючі штрафи — хоча в європейській практиці за "неподілене" сміття жорстко штрафують", — заявив Белько.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Зокрема, штраф за невідсортоване сміття в Україні для фізосіб становить 20-80 неоподатковуваних мінімумів (340-1360 гривень), а для юросіб — 50-100 мінімумів (850-1700 гривень).

"Відповідальність за збір сміття і забезпечення умов для його сортування буде на муніципалітеті. Доручити контроль над виконанням збираються Держекоінспекції. Вона ж зможе виписувати штрафи", — резюмував Белько.

Варто нагадати, що раніше Європейський парламент прийняв рішення про заборону використання одноразового пластику. У зв'язку з цим багато європейських країн і компаній знаходять власні способи в боротьбі з перенасиченням планети різним сміттям.

«

Most Popular

To Top