Головні новини

Поліція почала штрафувати власників авто з червоними поворотниками

В Україні власники привезених із США автомобілів мають шанси “потрапити” на штраф: копи почали штрафувати власників авто з червоними поворотниками. Мовляв, за законом вони повинні бути виключно оранжевого кольору.

Ростислав – власник американської TESLA. Розповідає, як днями поліцейські оштрафували його за червоні поворотники на авто.

Це сталося вранці. Ми з дітьми поспішали до школи. Нас прямо з потоку висмикнув патруль.

Ростислав, водій

Ростислав зупинився. Включив аварійку і вийшов зі свого авто. Розмова з патрульними не клеїлася. Вони майже відразу виписали постанову за червоні поворотники.

Водій керував автомобілем, у якого встановлені попереджувальні сигнали, а саме покажчики червоного кольору, що суперечить ДСТУ від 2010 року. Водій не розуміє, як так. В Україні американське авто, як і належить, пройшло сертифікацію.

На моє заперечення, що машина пройшла сертифікацію і отримала сертифікат, після якого машина отримала документ тех паспорт, вони відмовилися це слухати.

Ростислав, водій

Нарешті, Ростислав сплатив штраф. Однак, адвокати кажуть − дарма! За Женевською Конвенцією, яку підписала Україна, задні повороти допускаються червоного кольору.

Поліцейські користувалися вимога і положеннями ДСТУ 2010 року. Там дійсно сказано, що курсор повинен бути жовтого кольору. Однак, є інший стандарт ЕГ ООН і там уже зазначено, що задній допускається і червоний. Напевно поліцейські не знали цього і користувалися одним стандартом.

Роман Гора, адвокат

У Головному Сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ кажуть, далеко не всі власники американських авто сумлінно проходять сертифікацію.

Насправді на ринку існує така ситуація, завозять американські авто, замінюють оптику, стопи, повороти, проходять сертифікацію. Навіть роблять фотографії. Потім зареєстрували цей транспортний засіб після чого зняли елементи поставили рідні американські і далі подорожують по українських дорогах.

Владислав Криклій, керівник головного сервісного центру МВС

Деякі водії скаржаться, мовляв, це відволікає на дорозі. Власники ж «американців» так намагаються зберегти автентичність. І залишаючи червоні покажчики поворотів ззаду де факто закон не порушують. Самі ж поліцейські пояснити, чому оштрафували водія, не побажали. Зрозуміло лише одне − подібних ситуацій на українських дорогах тільки більше. Тому чиновникам і копам варто розібратися і поставити в цьому питанні одну точку замість існуючих трьох.

“>

06.12.2018
12:18
Источник

Most Popular

To Top