Головні новини

Поліція вийшла на слід РК «Медовий»

Скандальний житловий комплекс «Медовий» в Києві засвітився в матеріалах кримінального провадження Національної поліції за фактом махінацій з іпотечним майном Платинум Банку

Навколо житлового комплексу «Медовий», будівництвом якого займається «Київміськбуд» за замовленням компанії «Укрпромтеплиця», згущуються хмари. 15 січня Солом’янський районний суд Києва дозволив слідчим Солом’янського управління поліції ГУ Національної поліції у Києві отримати тимчасовий доступ до документів, що стали підставою для внесення відомостей до Державного реєстру майнових (речових) прав на нерухоме майно, Реєстр прав власності на нерухоме майно, Державний реєстр іпотек, Єдиний реєстр заборон відчуження об’єктів нерухомого майна про комплекс будівель та споруд загальною площею 6976 кв. м, розташованих за адресою: м. Київ, вул. Петра Радченка, 27-29, в частині знесення цього активу.

Заяву в поліцію «про можливих протиправних діях невстановлених осіб, спрямованих на знищення вказаного комплексу будівель і споруд» раніше направив Платинум Банк. Що і стало підставою для відкриття кримінального провадження №12018100090013351, за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 388 Кримінального кодексу України (Незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт або яке описано чи підлягає конфіскації).

Як відомо, з 2017 р Платинум Банк, контролером якого в свій час НБУ визнав скандально відомого одеського бізнесмена Бориса Кауфмана, знаходиться в стадії ліквідації, якою займається Фонд гарантування вкладів фізосіб.

Про те, за якими схемами працював банк, говорить лише кілька цифр – за даними ФГВФО, майже 95,5% від його загального кредитного портфеля юросіб становили інсайдерські кредити. А сума заборгованості по них перевищила 2,6 млрд грн.

Схема, яку розслідує зараз Національна поліція (в її центрі опинився замовник РК «Медовий»), вписується в цю канву. Ще в грудні 2012 року між компанією «Укрпромтеплиця» і одеським Фінбанком (обидві структури були пов’язані з одеситом Олександром Грановським – давнім бізнес-партнером Бориса Кауфмана) був укладений іпотечний договір За нього «Укрпромтеплиця» передала банку нежитлові приміщення площею 6989,30 кв. м за адресою: м. Київ, вул. Петра Радченка, 27-29. Зроблено це було в рамках поруки за боргами трьох компаній – «Консолідація», «Одесбудинвест» і «Ошер».

В грудні 2014 р. Фінбанк уклав з Платинум Банком договір поступки прав вимоги, в тому числі за договором з «Укрпромтеплицей». Таким чином, Платинум Банк став іпотекодержателем нерухомості київської компанії.

Після того, як Платинум Банк перейшов під контроль ФГВФО, він почав намагатися домогтися стягнення заборгованості зі своїх боржників і їх поручителя. Серед іншого, банк вимагав забезпечити надання ПАТ «Укрпромтеплиця» вільного доступу уповноважених працівників банку до об’єкту нерухомого майна на вул. Петра Радченка, 27-29, переданого в іпотеку. Але всі листи були проігноровані.

«24.05.2018, в ході здійснення представником ПАТ «Платинум Банк» (ліквідації) виїзду для перевірки наявності та стану іпотечного нерухомого майна, а саме нежитлових будівель загальною площею 6989,30 кв. м, які знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Петра Радченка, 27-29, було встановлено, що нежитлові будівлі, що знаходяться в іпотеці, відсутні, а на їх місці будується житловий комплекс «Медовий». Будь-яких представників ПАТ «Укрпромтеплиця» в ході перевірки за вказаною адресою не виявлено, і отримати від останніх пояснення з приводу зазначеного будівництва не представилося можливим. Про результати цієї перевірки був складений відповідний акт», – зазначено в матеріалах справи.

Ще в червні 2018 року слідче управління фінансових розслідувань головного управління Державної фіскальної служби в Києві відкрило кримінальне провадження №32018100090000039 за ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах). Податківці послалися на висновки експертного дослідження, згідно з яким було встановлено, що посадові особи ПАТ «Укрпромтеплиця», діючи умисно та за попередньою змовою з невстановленими особами, в період 2017-2018 р. шляхом проведення безтоварних операцій з групою українських компаній, ухилилися від сплати ПДВ на суму понад 9,7 млн грн».

«Укрпромтеплиця» – орендар земельної ділянки на вул. Петра Радченка, 27-29 в Києві, і замовник будується на цій території житлового комплексу «Медовий». Девелопером проекту стало ТОВ «Укрбуд інвест» (не має відношення до корпорації «Укрбуд» Максима Микитася), оформлене на маловідомого жителя Кременчука Віктора Маренича. А забудовником – холдингова компанія «Київміськбуд», який з 2012 р очолює земляк Маренича – випускник Кременчуцького політеху і колишній депутат міської ради Кременчука трьох скликань Ігор Кушнір.


На фото – Олександр Грановський

За паперів контрольний пакет ПАТ «Укрпромтеплиця» (77%) належить згаданому одеському ТОВ «Консолідація», яким володіє якийсь Олексій Шиянов. Директором ПАТ значиться Юрій Гуськов, який одночасно керує ТОВ «Компанія «Аста» (замовник будівництва ЖК «Медовий-2»). ТОВ «Компанія «Аста» оформлена на ще одного жителя Одеси Сергія Бойка – засновника ТОВ «Велл Білд», прописаного за однією адресою з «Тедис Україна», на пр. Шевченка, 4а в Одесі. Тут раніше, як відомо, розміщувався головний офіс Фінбанку Грановського, а сама будівля належала Платинум Банку Кауфмана. У жовтні минулого року ФГВФО заявив, що зазначена будівля було уведено у Платинум Банку з-під носа шахрайським шляхом та переоформлено на якесь ТОВ «Садіг Тофік». Засновником якого, з «щасливої випадковості», виявився колишній помічник Олександра Грановського Юрій В’язовський.

Ну а фінальним підтвердженням близькості замовника будівництва ЖК «Медовий» до Грановському є той факт, що наглядова рада ПАТ «Укрпромтеплиця», виходячи з останнього доступного звіту компанії, очолював Андрій Орловський – глава Українського будівельного концерну. Їм, згідно з відкритими даними, спільно володіли Геннадій і Ольга Грановские – батько і дружина одіозного бізнесмена, якому в січні 2018 року в Окружному суді Тель-Авіва були висунуті звинувачення в крадіжці, шахрайстві з обтяжуючими обставинами та махінаціях з цінними паперами на суму $60 млн.

Найсумніше в цій історії те, що будує РК «Медовий» «Київміськбуд» досі старанно робить вигляд, що навколо нього нічого не відбувається. Восени минулого року холдингова компанія оголосила про старт продажів квартир в житловому комплексі «Медовий-2» за тією ж адресою, названому названим «гармонійним доповненням РК «Медовий». А після публікацій «ОЛІГАРХА» в компанії лише воліли заявити, що «замовник будівництва вирішує свої питання в юридичній площині, що зовсім не впливає на те, що відбувається на будмайданчику».

Що будуть говорити в будівельній компанії зараз, коли спливли нові факти, і з’явилося ще одне кримінальне провадження, в рамках якого слідство може накласти арешт на РК «Медовий», так і на ЖК «Медовий-2», поки невідомо.

Андрій Федоров
«ОЛІГАРХ»

«>

18.01.2019
19:22
Источник

Most Popular

To Top