Польща підписала з США 24-річний контракт на постачання газу. Про Україну не забувають

Польща буде купувати газ у Сполучених Штатів Америки: 8 листопада в резиденції Польської нафтогазової компанії (PGNiG) у Варшаві польська сторона підписала контракт на 24-річні поставки скрапленого газу з компанією Cheniere. Про це повідомляє «Польське радіо».

На урочистому підписанні договору були присутні президент Польщі Анджей Дуда, міністр енергетики США Рік Перрі, представники польського уряду і американські дипломати.

Польський президент нагадав, що переговори про контракт почалися під час візиту Дональда Трампа в Польщу. Тоді під час розмов у Королівському замку американський лідер поцікавився готовністю Польщі купувати скраплений газ.

За словами Анджея Дуди, він підтримав угоду на «здорових ринкових умовах», підкресливши, що для Польщі важлива диверсифікація джерел газу. «Я можу сміливо сказати, що та розмова набуває зараз практичний сенс завдяки підписанню контракту», — підкреслив польський лідер.

Міністр енергетики США Рік Перрі додав, що договір Cheniere з PGNiG — це «чудове партнерство», а для Європи — сигнал про те, як може виглядати енергетичне майбутнє, в основі якого — безпека і диверсифікація поставок.

«Це чудовий день для Європи. Ви більше не будете обмежені щодо місця придбання газу і тим, як його використовувати», — додав Рік Перрі.

Міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевський зауважив, що даний контракт — це наступний внесок у польську енергетичну незалежність після закінчення строку дії чинних договорів. В кінці 2022 року завершується багаторічний так званий Ямальський контракт на постачання російського газу в Польщу.

Глава компанії PGNiG Петро Возняк звернув увагу, що умови договору, зокрема, ціна, абсолютно прийнятні для польської сторони. З 2023 року структура поставок газу зміниться, — після закінчення російського контракту вона буде економічно вигідною та безперервної, запевнив він.

Газовий контракт буде діяти з наступного року. Зріджений газ будуть розвантажувати в газопорт в Свиноустя, а відправляти його будуть з LNG-терміналів на узбережжя штатів Луїзіана і Техас.

Згідно з контрактом, протягом 24 років Польща отримає 29,5 млн. тонн скрапленого газу, тобто приблизно 40 млрд. кубометрів блакитного палива. Возняк також хоче, щоб до кінця 2022 року Польща стала центром розподілу скрапленого газу для сусідніх країн, зокрема, України.

Щорічно Польща споживає приблизно 17,5 млрд. кубометрів газу.

У повідомленні наголошується, що цього тижня міністр енергетики США Рік Перрі, крім Польщі, також здійснить візити в Україну, Чехію та Угорщину.

Источник

Most Popular

To Top