Головні новини

«Порохова бочка»: в Європі попередили про загрозу нової війни з участю РФ

Підтримка Росією Сербії в конфлікті з Косово загрожує Європі нової масштабної війни.

Про те, що Балкани знову можуть стати «порохой бочкою», пише Инопрессасо посиланням на Business Insider Deutschland. За оцінкою європейських спостерігачів, ситуація в регіоні залишається складною.

«Росія вважає себе протектором сербів вже з історичних причин. Виходячи з стратегічних інтересів, країна хоче підірвати інтеграції Західних Балкан до ЄС. Тому Росія підтримує тісний зв’язок з сербською стороною в Боснії і Герцеговині», – пише видання.

Відзначається також, що невипадково Кремль вирішив підтримати Сербію саме в той момент, коли Косово оголосило про намір створити власну армію, тоді як в Європі утрималися від заяв.

«Путін знову забезпечив Росії роль головної дійової особи в регіоні. ЄС у свою чергу схильний вирішувати численні внутрішні проблеми, ніж займатися інтеграцією в альянс балканських країн», – йдеться в статті.

Euronews

На думку журналістів, серйозної загрози сплеску насильства у великому масштабі немає, проте не все так просто.

«Європа повинна знати про небезпеку. У 1914 році лише одного вбивства в боснійському Сараєві виявилося достатнім для того, щоб розпалити конфлікт, підсумком якого стала Перша світова воєн», – застеріг видання.

«>

12.01.2019
06:58
Источник

Most Popular

To Top