Головні новини

Порошенко можуть посадити за томос-туру: дипломат пояснив чому

Найбільша проблема з томос-туром Петра Порошенка — 106-я стаття Конституції. Жоден з 31-го пункту, що описують повноваження та функції президента, не надають йому право їздити по країні, щоб демонструвати, показувати, оспівувати, молитися, інформувати про томосі для Православної церкви в Україні. Тема релігії, духовного, культурного розвитку поза компетенцією президента

Про це пише дипломат, колишній керівник протоколу, керівник Фонду «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко.

Звернення журналістів до мене, як до колишнього керівника протоколу» з проханням підрахувати, скільки може коштувати день президентського «томос-туру» по країні для платників податків, свідчить, що ситуація загострюється .

Спробуємо розібратися в «ціною питання». Але чесні відповіді не бувають простими.

Насамперед, президент Порошенко, досягнувши створення в Україні помісної православної церкви та отримання для неї томосу Вселенського патріархату зробив важливу і корисну справу. Важливе та корисне з точки зору національної безпеки України (всі інші складові питання — історія, справедливість, єдність православ’я — не можуть бути предметом професійної діяльності президента).

По-друге, президенти безумовно можуть подорожувати по Україні по справах, виконуючи свої обов’язки. Закони встановлюють порядок таких поїздок.

Будь-яке пересування президента поза межами офісу або резиденції ініціює рух величезної бюрократичної машини: починають реалізовуватися питання безпеки, організаційні, логістичні та інші процедури.

 

«>

12.01.2019
18:03
Источник

Most Popular

To Top