Головні новини

Порошенко: Російським судам треба заборонити вхід в європейські і американські порти

Президент Петро Порошенко вважає, що російським судам повинен бути заборонений вхід в європейські і американські порти. Про це президент заявив в інтерв’ю американському телеканалу Fox News, повідомляє прес-служба глави держави.

Порошенко підкреслив, що Україна діє в рамках Конвенції ООН про свободу судноплавства, а також двостороннього українсько-російської угоди, де визначено спеціальний статус Керченської протоки і Азовського моря.

Крім того, президент зазначив, що українські військові судна в рамках міжнародних угод не повинні були робити запит або просити будь-якої іншої форми погодження від російської сторони.

Також він нагадав про санкції США і Європи, введених проти російських компаній, що працюють в Керченській протоці.

«У цій ситуації Росія протистоїть всьому світу. Росія блокує свободу судноплавства в українських територіальних водах», — сказав він, зазначивши, що необхідно мати сценарій відновлення свободи судноплавства і зупинки окупації Керченської протоки і Азовського моря.

Президент зазначив, що блокада, окупація Азовського моря має значні економічні наслідки. «Ми не можемо це прийняти — ні ми, ні Європейський Союз», — сказав Порошенко, додавши, що це стосується і США. Він зазначив, що прохід через Керченську протоку заблокований і для суден, які ходять під прапорами країн ЄС.

«У цій ситуації російським судам повинен бути заборонений вхід в європейські і американські порти», — заявив Порошенко, зазначивши, що Україна готова до координації дій з партнерами з цього питання.

Нагадаємо, раніше з пропозицією про заборону російським судам, що йде з Азовського моря, заходити в порти Євросоюзу і США, виступила соратник Меркель Аннегрет Крамп-Карренбауэр.

“>

08.12.2018
14:40
Источник

Most Popular

To Top