Головні новини

Порошенко в телеефірі в 10 разів більше, ніж Тимошенко і Бойко

«Увага до президента в новинах — це логічно. Але велика кількість повідомлень про Порошенка в теленовинах не можна пояснити тільки цим»…

Президента Петра Порошенка частіше інших потенційних кандидатів у президенти згадують в ефірах великих телеканалах.

Про це свідчать результати контент-аналізу, проведеного онлайн-системою Semantrum на прохання редакції LIGA.net.

У новинних блоках і програмах Порошенко згадують майже в десять разів частіше, ніж Юрія Бойка або Юлію Тимошенко.

«З одного боку, увага до глави держави в новинах — це логічно. Але велика кількість повідомлень про Порошенка в теленовинах не можна пояснити тільки цим», — вважає керівник центру моніторингу та аналітики Детектор медіа Отар Довженко.

Дуже багато з цих повідомлень являють собою так званий паркет, говорить він. Тобто, трансляцію порожніх заяв, привітань зі святами, звіти з офіційних заходів. По-перше, в більшості випадків такі новини — чистий піар, за ними не стоять жодні важливі дії або рішення, про які варто знати аудиторії. «По-друге, з усіх центральних великих телеканалів 1+1 вирішується відкрито критикувати Порошенко, коли є за що. На інших каналах, зокрема начебто опозиційних Інтері та Україна, про президента або добре, або ніяк. Ймовірно, існує певний пакт про ненапад між Порошенком (хоча те ж стосується особисто Гройсмана) і олігархічними медіагрупами, крім Коломойського», — припустив він у коментарі виданню.

У лютому цього року на прес-конференції, відповідаючи на питання про контакти з олігархами, Порошенко заявив: «Окремі олігархічні засоби масової інформації мочать президента. Я цього не боюся. Нічого у них не вийде».

Насправді, це правда, тільки для одного телеканалу — «24». Та й той формально не має відношення до олігархів: належить дружині мера Львова Андрія Садового. Майже 52% інформаційних повідомлень про Порошенка на цьому каналі — негативні.

Найвищий антирейтинг на 24 каналі — про Бойка і Порошенка. Решта про президента говорять в основному нейтрально

В іншому за рівнем негативу він третій з п’яти кандидатів. Про нього говорять погано в 9,63% випадків (з урахуванням високого антирейтингу на 24-му). Найбільший негативний рейтинг Бойко: 16,98% від кількості згадувань. У сюжетах про Тимошенко негативна тональність — 14,14% випадків.

Аналіз медіа-контенту проведено на десяти великих телеканалах, які належать олігархам або політикам. Його результат — кількість і тональність згадки в ефірах п’яти можливих кандидатів у президенти, яким соціологи дають більше шансів на перемогу. Це Тимошенко — 20,7%, Зеленський — 11,4%, Порошенко — 10,3%, Гриценко — 9,9% і Бойко — 8,7% (серед тих, хто має намір голосувати і визначився, дані опитування КМІС, Центр Разумкова та Рейтингу за листопад). Крок для аналізу: три місяці осені, до грудня.

“>

08.12.2018
12:58
Источник

Most Popular

To Top