Головні новини

Посол США в Німеччині пригрозив німецьким концернам санкціями у разі будівництва «Північного потоку – 2» – Bild

Посол США у ФРН Річард Гренелл розіслав листи з попередженнями про санкції концернам BASF/Wintershall і Uniper, повідомляє німецьке видання Bild.

Посол США в Німеччині Річард Гренелл 3 січня розіслав німецьким концернам листи, в яких пригрозив їм санкціями у разі продовження будівництва газопроводу «Північний потік – 2». Уривки листа опублікувала 13 січня німецька газета Bild.

За даними видання, Гренелл розіслав листа декільком фірмам, які беруть участь у будівництві газопроводу, в тому числі німецьким концернам BASF/Wintershall і Uniper.

Таблоїд зазначає, що послання було відправлено за погодженням з Вашингтоном. Представник МЗС Німеччини розповів газеті, що дії Гренелла суперечать дипломатичним принципам і цю тему потрібно буде безпосередньо обговорити у Вашингтоні. Офіційної реакції Берліна на лист поки немає.

У своєму листі Гренелл попередив компанії, що через будівництво газопроводів ЄС стає енергетично залежною від Росії. Він підкреслив, що проект становить загрозу для енергетичної безпеки Європи і будують його компанії повинні усвідомлювати, «які репутаційні втрати санкції будуть пов’язані з цим».

Посол додав, що «лист має бути витлумачено не як загроза, а як чіткий сигнал політики США».

Німецьке видання Handelsblatt 6 січня 2019 року повідомило з посиланням на джерела, що Сполучені Штати можуть ввести санкції проти швейцарської компанії Allseas та італійської Saipem за участь у будівництві газопроводу «Північний потік – 2». Allseas і Saipem – спеціалізовані будівельні компанії, які прокладають трубопроводи по морському дну.

10 січня міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що введення санкцій США проти «Північного потоку – 2» було б неправильним шляхом вирішення спорів з приводу поставок енергоносіїв.

«Північний потік – 2» – другий газопровід, який повинен зв’язати Росію з Німеччиною по дну Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу складе 55 млрд м3 газу в рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його навпіл фінансують російський «Газпром» і п’ять європейських компаній.

Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії.

Глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив 30 грудня 2018 року, що постачання газу по «Північному потоку – 2» повинні початися 1 січня 2020 року.

Влади України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають «Північний потік – 2» загрозою для енергетичної безпеки Європи.

Після інциденту із захопленням російськими силовиками українських військових кораблів у Чорному морі в американському Держдепартаменті відзначили, що США будуть говорити з Євросоюзом про можливе закриття «Північного потоку – 2». 11 грудня члени Палати представників Конгресу США ухвалили резолюцію проти будівництва цього газопроводу.

«>

13.01.2019
16:53
Источник

Most Popular

To Top