Новини Донецька

Предстоятель УПЦ МП повернув без відповіді запрошення Вселенського патріарха на собор

Предстоятель УПЦ Московського патріархату Онуфрій повернув без відповіді запрошення Вселенського патріарха Варфоломія взяти участь в об’єднавчому соборі. Про це йдеться на сайті УПЦ МП.

«Предстоятель УПЦ, ознайомившись зі змістом цього листа, поклав його в конверт і відправив по пошті назад адресату, тобто в Стамбул. Дізнавшись про це, цілий ряд єпископів, отримавши запрошення для участі в так званому об’єднавчому соборі від Патріарха Варфоломія, вчинили так само, надіславши запрошення в Стамбул на Фанар», — йдеться в повідомленні.

Раніше митрополит УПЦ (МП) Олександр (Драбинко) опублікував відповідний лист патріарха Варфоломія, приклавши до нього неофіційний переклад. Згідно з листом Вселенського патріарха на ім’я Онуфрія, ієрарх УПЦ МП зараз носить титул митрополита Київського «в порушення описаних умов офіційних документів 1686 року».

15 грудня 2018 року в Києві відбудеться Об’єднавчий собор. Як розповів директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко, в порядку денному Собору три пункти – «створення об’єднаної церкви, прийняття статуту і голосування за предстоятеля, який, як чітко сказано в запрошенні від Вселенського патріарха, отримає томос про автокефалію».

Українська православна церква Московського патріархату вирішила не брати участі в об’єднавчому соборі, а тих, хто туди піде, – покарає.

Источник

Most Popular

To Top