Головні новини

Принцип нинішнього Луганська: навіть кухарка може керувати країною

Відкриття останніх чотирьох років – непрофесіоналізм у всіх сферах. Як лотерея – пощастить чи ні.

Продавці-консультанти мережі магазинів побутової техніки «Фокстрот» в Луганську начебто хижаків чатують свої жертви біля входу. Тільки ти переступаєш поріг, ледве заносячи ногу, до тебе кидаються продавці з квапливої ввічливістю: «Я можу вам чимось допомогти?» І далі солов’єм ллється розповідь про те, що техніка «така-то» – краща, її вистачить на роки і десятиліття, кращої якості в Луганську нам просто не знайти. Якщо поставити питання продавцю трохи глибше, ніж термін гарантії і кнопка включення, продавець тушуется: «Ну, я не інженер, це не винаходив, щоб знати, але інженери, напевно, все врахували».

Якщо у разі магазину «Фокстрот» ми хоч якось захищені гарантією, то з купівлею на ринку – справжній кошмар. Куплену в подарунок на ринку сушку для фруктів продавець лагодив тричі. Три рази через все місто я везла об’ємний коробок, щоб вислухати з десяток підозрілих питань про те, чи не ламала я сама цей прилад після покупки, і що поломки апріорі не може бути. Після третьої лагодження я так втомилася від всього, що відбувається, що просто перестала користуватися таким цінним приладом кращою в місті торгової марки. Але це всього лише сушарка для фруктів…

Крім грошей, нервів і часу – всього-то – я не втратила, здається, нічого. Але за ці чотири роки таких одкровень про якість товару і професіоналізм фахівців я мала не менше десятка разів. Який напрошується висновок? Не робити і не купувати нічого, що можна зіпсувати відсутністю досвіду і професіоналізму. Але жити в таких дивних рамках майже неможливо, правда? Не купувати, не ремонтувати, не робити нічого.

Знайомий студент денного відділення, майбутній інженер, все свій час ллє плити європарканів. Якість плит – гірше нікуди, вони лопаються як пересушена печиво, але це зауваження вже не до студента, а до власника фірми, правда? Але у мене питання: яким буде цей інженер, який з’являється у внз двічі на рік? Таких як він – сотні. Не дай Боже, потрапити до такого фахівця через пару років! Чи знайома, адміністратор дитячої кімнати, яка цілодобово сидить в цій дитячій кімнаті, перебуваючи на денному відділенні спеціальністю «Спеціаліст з лабораторної діагностики». Якою вона буде фахівцем, якщо весь час розставляє іграшки після дітей і бере гроші з їх батьків.

І таких одкровень безліч. Ось продавець косметики супермаркету – студент денного відділення спеціальності «Соціальна робота». Але в цьому випадку мова не йде про людське життя або точності діагностики, і є велика ймовірність, що як-то так складеться її життя ця соціальна робота, якщо вона зможе відірватися від продажу косметики з лотка.

Хоча дивно, чому я дивуюся. Приймаючи умови життя тут, у Луганську, потрібно приймати і те, що кухарка може керувати країною, а до поняття якості товарів і послуг ми прийдемо ще дуже не скоро.

«>

13.01.2019
10:26
Источник

Most Popular

To Top