Новини Донецька

Припинення договору про дружбу з Росією не вплине на договір про російсько-українському кордоні — Луценко

Припинення договору про дружбу і співпрацю з Росією не вплине на міжнародно визнані кордони України. Про це журналістам заявила представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко, — повідомляє «РБК-Україна».

«Припинення дії договору про дружбу і співробітництво жодним чином не вплине на зміну договору про російсько-українському кордоні. Тобто, договір, що був укладений в 2003 році про демаркацію кордону і другий — «Про російсько-українському кордоні», де чітко пунктиром визначені українсько-російські кордони, які будуть діяти», — заявила Луценко.

За її словами, розірвання договору про дружбу і співробітництво також не означає відмову України від окупованого Криму.

«Стаття 36 договору про дружбу і співробітництво з РФ передбачає, що припинення договору ніяк не вплине на будь-які зобов’язання України по інших двосторонніх і міжнародних договорів. Це означає, що Україна залишається в своїх міжнародно-визнаних кордонах. По-друге, це жодним чином не означає, що Україна не вимагає повернення Криму», — додала вона.

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада України сьогодні припинила дію договору про дружбу з Росією з 1 квітня 2019 року.

Источник

Most Popular

To Top