Новини Донецька

Пристайко каже, що Кремль не зацікавлений в переговорах в «нормандському форматі»

Вадим Пристайко
Facebook МЗС України

Міністр закордонних справ україни Вадим Пристайко вбачає відсутність інтересу в Кремлі до проведення зустрічі в «нормандському форматі». Про це він заявив в ефірі «Свободи слова» на ICTV.

Новини по темі: У Москві скорегували інформацію Пристайко про обмін наступного тижня

«На сьогоднішній момент я не бачу зацікавленості Росії у зустрічі. Зустріч відкладається далі й далі», — сказав глава українського МЗС.

За його словами, зараз пропонується новий набір дат для переговорів, але поки Росія не заявляла про готовність зустрітися у форматі «нормандської четвірки».

Пристайко вказав на попередні причини перенесення зустрічі «нормандської четвірки», серед яких — технічна неможливість президента РФ Володимира Путіна приїхати на саміт, а також бажання Кремля продовжувати військовий конфлікт на сході України.

Новини по темі: Пристайко припустив, що зустріч у «нормандському форматі» відбудеться в кінці жовтня

«Путін хотів би продовження ситуації, тому що вона його влаштовує. Ті півтора, може два, мільярди, які він витрачає для того, щоб тримати нас з вами всіх прив’язаними до себе, так, як він робить це в Придністров’ї, Абхазії та Осетії, — це його, мені здається, влаштовує», — зазначив глава української дипломатії.

Він поскаржився на те, що партнерів з Німеччини і Франції найбільше турбує можливість відновлення business as usual – «звичайного стану справ» в міжнародних відносинах.

1 жовтня Україна повідомила про погодження тексту «формули Штайнмайера» у відповідь на лист спецпредставник ОБСЄ в Тристоронньої контактної групи Мартіна Сайдика.

Підписання українською стороною «формули Штайнмайера» є умовою для участі в саміті «нормандському форматі».

Реалізації плану Штайнмайера повинно було передувати розведення військ на Донбасі на трьох ділянках, за якими має послідувати більш масштабне розведення військ по всій лінії розмежування.

Разом з тим, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія не може гарантувати розведення сил на Донбасі, тому що «не має впливу на ОРДЛО».

Нагадаємо, на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську 1 жовтня сторони домовилися про початок розведення військ в Золотом і Петровському. Пізніше спецпредставник ОБСЄ в Тристоронньої контактної групи (ТКГ) по Україні Мартін Сайдик заявив, що розведення сил в Золотом і Петровському почнеться в понеділок, 7 жовтня.

Однак 7 жовтня розведення військ не відбулося.

Most Popular

To Top