Новини Донецька

Прокурори США перевіряють українців, що відвідали інавгурацію Трампа

Присутність українських політиків і бізнесменів на інавгурації президента Сполучених Штатів Дональда Трампа зацікавило спецпрокурора США Роберта Мюллера, який веде розслідування передбачуваного втручання Росії в американські вибори в 2016 році. Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на газету The New York Times.

Згідно з повідомленням, прокурори опитали свідків, щоб дізнатися, яким чином громадяни України отримали запрошення на інавгурацію Трампа, з ким зустрічалися в США і щось обговорювали.

Як зазначає газета, на інавгурації Трампа, що відбулася 20 січня 2017 року, були присутні десятки українських політичних діячів та бізнесменів. Прокурори вважають, що низка українців могли виступати в інтересах Москви — включаючи скасування санкцій, які були введені відносно Росії після анексії Криму і конфлікту на сході України. За даними видання, деякі з них організовували зустрічі з впливовими республіканцями Конгресу і близькими союзниками президента Трампа.

Напередодні телеканал CNN з посиланням на джерела повідомив, що українські олігархи Рінат Ахметов і Сергій Льовочкін, можливо, отримували від колишнього керівника виборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта дані соціологічних опитувань під час передвиборної кампанії 2016 року в США. Ці дані їм, ймовірно, передавалбизнес-партнер Манафорта Костянтин Килимник, якого називають людиною, близьким до Кремля. Килимнику пред’явлені заочні звинувачення у справі про російському втручання у вибори в США.

Комісія під керівництвом спецпрокурора США Роберта Мюллера вже півтора годарасследует передбачуване втручання Росії у вибори президента Сполучених Штатів в 2016 році. До відповідальності притягнуто вже кілька колишніх співробітників штабу Трампа. Звинувачення також заочно пред’явлені ряду росіян – передбачуваним співробітників військової розвідки і так званої «фабрики тролів». Поки, втім, нікому з американців не було пред’явлено звинувачень у змові з Росією. Президент Трамп різко критикує розслідування, називаючи його «полюванням на відьом». Москва також заперечує своє втручання у вибори в США, — йдеться в повідомленні.

Источник

Most Popular

To Top