Головні новини

Прощай, вантаж 200! У Росії відреклися від путінських найманців в Сирії

У Росії в Ростовській області суд відхилив вимоги вдови бійця ПВК «Вагнер», яка намагалася досягти компенсації моральної шкоди.

Як повідомляє «Комерсант», Луїза Рубанова вимагала у російських властей грошової компенсації за те, що вони не змогли забезпечити безпеку її чоловіка, який воював в Сирії.

Повідомляється, що після строкової служби в армії Олексій Рубанов довго не міг знайти роботу і в підсумку став найманцем. У складі ПВК він тричі їздив в Сирію, отримав дві медалі «За кров і хоробрість», а під час останнього відрядження в лютому 2018 року загинув. У судовому позові Рубанова вказала на висновок медиків про насильницьку смерть чоловіка.

Супроводжували «вантаж 200» чоловіка передали батькам бійця конверт з грошима — невиплаченої йому зарплатою і компенсацією. Але Рубанової, яка виховує трьох дітей, не дісталося нічого з-за складних відносин з родичами загиблого чоловіка.

Так що вдова через суд зажадала стягнути з російських властей по одному мільйону рублів компенсації моральної шкоди двом дітям у зв’язку з його загибеллю. Третя дитина в сім’ї народився вже після смерті Рубанова.

Скріншот

У позові зазначалося, що військові в Сирії «не вжили заходів з порятунку своїх громадян, які перебувають у небезпеку за кордоном, шляхом їх евакуації з зони військового конфлікту». Оскільки Рубанов перебував у Сирії не в складі Збройних сил РФ, то, як позивачі вважали, що він міг там бути «з цивільним візитом».

Представники відповідачів в особі Міноборони і Мінфіну РФ на засідання суду не приїхали, але в листі просили відмовити в заявлених вимогах. Представник прокуратури заявив про те, що не встановлено причинно-наслідковий зв’язок смерті Рубанова із заподіянням йому шкоди з боку РФ. У результаті суд вирішив, що доказів провини силових відомств РФ у смерті бійця ПВК недостатньо, і відмовив у позові.

«>

12.02.2019
12:36
Источник

Most Popular

To Top