Новини Донецька

Протест «жовтих жилетах»: у Парижі поліція затримала вже більше 500 осіб

Кілька сотень осіб затримано під час акції протесту «жовтих жилетах» в Парижі в суботу, — повідомляє LB.ua з посиланням на французькі ЗМІ.

У суботу вранці в Парижі почалася чергова масова акція протесту «жовтих жилетів».

Як повідомляє The Local, у столиці Франції напередодні протестів запровадила безпрецедентні заходи безпеки. В центрі міста вирішили закрити магазини, музеї, станції метро і Ейфелеву вежу. Скасовані футбольні матчі та концерти. На вулиці вийшли близько 8 тисяч осіб.

Перед суботньою акцією поліція затримала більше 300 чоловік, 32 з них були взяті під арешт.

«За останні три тижні [руху «жовтих жилетах»] народилося чудовисько, яке вийшло з-під контролю творців», — заявив міністр внутрішніх справ Крістоф Кастанер.

Він попередив, що поліція буде проявляти «нульову терпимість» щодо радикалів, якщо ті, як минулого тижня, будуть підпалювати машини і грабувати магазини.

Станом на опівдні за місцевим часом паризька поліція затримала вже більше 500 осіб, 271 з них заарештовані.

Поліція почала застосування сльозогінного газу, щоб розсіяти натовп.

Затримання і арешти проходять і в інших містах. Так, у Гренобль на південному сході Франції затримали місцевого лідера «жовтих жилетів». Під арештом опинилися півтора десятка осіб.

Раніше повідомлялося, що французькі власті вирішили скасувати підвищення податку на паливо, яке було заплановано на 1 січня, з-за масових протестів «жовтих жилетів».

Демонстрації, які переросли у вуличні зіткнення і вандалізм в Парижі в минулі вихідні, почалися в листопаді в знак протесту підвищення податків на паливо, за рахунок якого влада збиралися фінансувати природоохоронні заходи.

Мітинги швидко стали організованим рухом проти президента Еммануеля Макрона. Його звинувачують у проведенні політики, яка особливо вдарила по небагатим сім’ям.

Протест почали водії, які, за правилами, повинні мати світловідбиваючі жилети та одягати їх, залишаючи машину при аварійній зупинці.

Це найбільш масштабні заворушення у Франції за останні п’ятдесят років.

Источник

Most Popular

To Top