Головні новини

“Путін діє! Настав час відповісти!” Порошенко зробив Росії попередження

Президент України Петро Порошенко закликав Захід ввести “Азовський пакет” санкцій за агресії Росії і зупинити її голову Володимира Путіна.

“Оскільки Крим і Донбас під окупацією, наше спільне завдання — не допустити, щоб Росія вилила свою агресію в Азовське море. І “Азовський пакет санкцій проти Росії був би найменшим відповіддю світу на даний момент. Поки Захід говорить, Путін діє. Настав час відповісти”, — написав глава держави у статті The New York Times. Текст публікує його прес-служба.

За його словами, Україні потрібна підтримка міжнародного співтовариства у формі подальших санкцій проти Москви за її останній напад.

“Українські кораблі, ніколи не виявляли агресію проти російського військово-морського флоту, ніколи не відкривали вогонь, незважаючи на те, що їх підбурювали, вони були атаковані з відкриттям вогню і захоплені на шляху додому у міжнародних водах”, — розповів президент про події 25 листопада на Азові.

“Це було неспровокованим військовим нападом російських збройних сил в Україні. Москва не зникла за “маленькими зеленими чоловічками”, як це було в Криму в 2014 році, її військовослужбовці не були у “відпустці”, як стверджувалося, коли в той же рік на східній Україні почалися бойові дії. Москва в цей раз навіть не намагається обдурити світ”, — йдеться в статті.

 

Глава держави підкреслив, що агресія триває, оскільки українські військовослужбовці і човни знаходяться під вартою в Росії, сотні кораблів блокуються в Азовському морі, росіяни їм відмовляють у дозволі пройти через Керченську протоку. Порошенко також зазначив, що це не тільки українські кораблі, але й інших країн.

Крім того, у статті йдеться про те, що мета Путіна очевидна: він хоче повернутися до тієї епохи, коли майно і земля вилучалися силою.

“Демократичні країни повинні зробити вибір: виступати за те, що правильно, або продовжувати умиротворення президента Володимира Путіна. Якщо історія навчила нас чогось, то це тому, що умиротворення має смертельні наслідки”, — написав глава української держави.

Також Порошенко заявив про загрозу Росії для НАТО. За його словами, Росія має небезпечне кількість кораблів в Чорному морі, що може загрожувати Румунії, Болгарії і Туреччини.

“>

07.12.2018
10:36
Источник

Most Popular

To Top