Новини Донецька

Рада дала старт гуманітарного розмінування Донбасу

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому законопроект про протимінної діяльності в Україні. За відповідний проект закону №9080-1 на засіданні парламенту в четвер проголосували 242 народних депутата, — повідомляє «Українська правда».

Документом визначається, хто і як може проводити розмінування територій, які мають бути вимоги до фахівців у цій сфері, ліцензування, джерела фінансування протимінної діяльності та інше.

Також в законі прописані норми, що регулюють питання цивільного контролю розмінування та міжнародного співробітництва.

Крім того, передбачається відповідальність за порушення законодавства у сфері протимінної діяльності.

Як сказав журналістам керівник фракції «Блок Петра Порошенко» Артур Герасимов, закон був ретельно опрацьований як з громадськими активістами, так і з експертами в цьому питанні з урахуванням міжнародного досвіду.

«У нас є проблеми з цим. Через Росії в Україні заміновані величезні території на сході країни. Найгірше, що терористи мінували навіть без карт полів. Скільки цивільних зараз підривається, скільки дітей підривається…», — сказав він.

Він пояснив, що документ дозволяє Україні почати гуманітарне розмінування Донбасу.

За словами Герасимова, фінансувати цю діяльність допомагають міжнародні організації і установи, а також є суттєва допомога від НАТО.

За даними нардепа Мустафи Найєма, зараз близько 7000 кв. км. території Донецької і Луганської областей можуть бути заміновані й небезпечні для життя і пересування.

«325000 вибухонебезпечних предметів знищили різні групи розмінування за весь час війни, обстеживши трохи менше 4% (!) забруднених територій; 8000000000 (так, мільярдів!) гривень — стільки приблизно коштують всі роботи з розмінування», — заявив він.

За його словами, щоб розмінувати всі потенційно небезпечні ділянки Україні може знадобитися від 10 до 15 років.

Найєм додав, що одразу після підписання законопроекту почнеться створення всієї інфраструктури національної програми протимінної.

Раніше Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб представив модель, що демонструє структуру майбутньої миротворчої місії на сході України.

Источник

Most Popular

To Top