Головні новини

Рада дозволила Морської охорони ДПСУ стріляти без попередження для відбиття нападу

Верховна Рада визначила, що зброю кораблів та катерів Морської охорони Державної прикордонної служби може застосовуватися без попередження для відбиття вторгнення та напади на українські кораблі.

За ухвалення відповідного закону «Про прилеглу зону України» (№ 8361) проголосували 244 народних депутата. При цьому відбулося кілька переголосувань, так як не вистачало необхідних 226 голосів. Прикінцевими положеннями закону передбачено, що зброю кораблів та катерів Морської охорони Державної прикордонної служби України може застосовуватися без попередження з метою: відбиття збройного нападу і вторгнення на територію України озброєних військових груп і злочинних угруповань; припинення збройних конфліктів і збройних провокацій; для відбиття нападу (надання допомоги для відбиття нападу) на кораблі (катери) та судна Державної прикордонної служби України або на інші судна України; для припинення збройного опору.

Також зброя може застосовуватися після попереджувальної стрільби з метою затримання суден, які порушили законодавство України про державну кордоні або митне, фіскальне (податкове), імміграційне (міграційне) або санітарне законодавство України, під час переслідування по гарячих слідах, яке почалося в територіальному морі або в прилеглій зоні України, або суден, які порушили законодавство України про виключну (морську) економічну зону України під час переслідування по гарячих слідах, в разі невиконання вимоги зупинитися, якщо судно намагається зникнути, а інші можливості для його зупинення вичерпано; припинення ворожих дій судів щодо узбережжя України, підводних та надводних об’єктів під прапором України. Також у Прикінцевих положеннях зазначено, що під час безпосереднього залучення до здійснення заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Росії в Донецькій і Луганській областях, а також для усунення реальної загрози життя і безпеки людини, інтересам суспільства і держави при виконання службових завдань військовослужбовці, підрозділи, кораблі і катери уповноваженого органу мають право застосовувати і використовувати зброю та бойову техніку у випадках і порядку, передбачених законодавством України для з’єднань, військових частин і підрозділів Збройних сил України. Згідно із законом, Україна у своїй прилеглій зоні здійснює контроль з метою запобігання порушень митного, фіскального (податкового), імміграційного (міграційного), санітарного законодавства України у межах території України, включаючи її внутрішні води та територіальне море. Уповноважений орган, який забезпечує недоторканність державного кордону та охорону суверенних прав України в її прилеглої і виключної (морської) економічної зони, може зупиняти суду, якщо вони порушують міжнародні норми, оглядати судна, затримувати чи заарештовувати судна та/або членів екіпажу, за винятком військових кораблів та інших державних суден, які використовуються у некомерційних цілях. Законом передбачено право переслідувати судно, яке порушило законодавство України, по гарячих слідах з метою його затримання і притягнення до відповідальності згідно з Конвенцією ООН по морському праву 1982 року.

Право переслідування припиняється, як тільки переслідуване судно увійде в територіальне море держави, під прапором якої плаває судно або будь-якої третьої країни. Відключення автоматичної ідентифікаційної системи судном за винятком військових кораблів та інших державних суден, які використовуються у некомерційних цілях, є підставою для зупинки та огляду судна, або переслідування його по гарячих слідах. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

“>

06.12.2018
12:18
Источник

Most Popular

To Top