Революція з евроавто: як не помилитися з розмитненням і чому Україні загрожують колапсом

Після набрання чинності прийнятого Верховною Радою закону про “єврономерах”, власники авто будуть проходити розмитнення за спеціальною формулою. А ті, хто вже завіз машину в Україну, зможуть скористатися пільговим періодом. Правда, поступки так і не задовольнили активістів.

Чому власники евроавто проти, і як тепер можна розмитнити авто — розбирався OBOZREVATEL.

Що ж прийняли в Раді

Парламент прийняв нову схему для розмитнення автомобілів з європейської реєстрацією. Закон передбачає введення базових ставок для автомобілів в залежності від типу двигуна і його обсягу. Так, для бензинових двигунів об’ємом до 3000 і більше 3000 куб. см запроваджуються базові ставки відповідно 50 і 100 євро. Для дизельних двигунів об’ємом до 3500 і більше 3500 куб. см запроваджуються базові ставки відповідно 75 і 150 євро.

Для машин, вік яких перевищує 15 років, буде застосовуватися коефіцієнт 15.

Визначення акцизного податку для кожного транспортного засобу буде здійснюватися шляхом застосування до базових ставок акцизного податку коефіцієнтів. Перший коефіцієнт визначається діленням об’єму двигуна відповідного транспортного засобу в куб. см на 1000 куб. см.

Другий коефіцієнт дорівнює кількості повних календарних років з року, наступного за роком провадження відповідного авто до визначення ставки податку. При цьому для нових транспортних засобів коефіцієнт дорівнює одиниці.

На які поступки пішли в Раді

Перед самим голосуванням голова профільного комітету, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ніна Південця зачитала поправки, які допоможуть власникам авто заощадити.

Нові правила розмитнення будуть поширюватися на всі автомобілі, які будуть ввезені в нашу країну після вступу закону в силу. Варто відзначити, що всі зібрані податки підуть до Пенсійного фонду.

Штрафи зміняться?

Окремо Верховна Рада прийняла і другий закон (№8488) щодо евроавто. Він передбачає обмеження на кількість авто, які можна ввозити без грошового забезпечення. Так, нерезидент зможе без грошового забезпечення ввезти в режимі тимчасового ввезення тільки один автомобіль.

Ввезення наступних легкових транспортних засобів передбачає наявність гарантії. Гарантом може виступити фінансова установа, яка візьме на себе зобов’язання сплатити суму всіх митних платежів, якщо авто не буде вивезено. Крім того, посилюється відповідальність за порушення митних правил.

Людина, який ввіз в Україну автомобіль у режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не зможе передати його у володіння, користування або розпорядження іншим особам або розукомплектувати. Також йому буде заборонено використання такої машини у підприємницькій діяльності або для отримання доходу, наприклад, для роботи в таксі. За порушення встановлених правилпредусмотрен штраф — 34 тис. грн.

Всі інші люди, які будуть користуватися автомобілем в порушення правил, також будуть оштрафовані.

Перша фіксація зазначених порушень працівниками Нацполиции передбачає стягнення з порушника 8,5 тис. грн, повторна фіксація — 17 тис. грн, позбавлення права керування на 1 рік та оплатне вилучення авто за рахунок порушника.

За невивезення авто за межі країни своєчасно порушники повинні сплатити штрафи. Розміри штрафів будуть залежати від кількості днів, що перевищують установлений термін.

За один день прострочення вивезення транзитного авто з порушника стягнуто 170 грн, а за три дні прострочення вивезення тимчасово ввозиться машини — 850 грн.

Зайвий місяць перебування такого автомобіля на митній території України буде коштувати порушникові 170 тис. грн або навіть транспортного засобу, що можуть конфіскувати згідно із рішенням суду.

Чому бунтують власники евроавто

Активісти різних організацій, які підтримують ідею дешевих старих авто з Європи, висунули ряд вимог.

По-перше, вони вимагають вето з боку президента на прийняті закони.

По-друге, прибрати в законі прив’язку до автомобіля році. Саме цей пункт і став каменем спотикання.

В цілому народні депутати були одностайні в прагненні якомога швидше вирішити проблему. Враховуючи, що закон зібрав 250 голосів “за”, то більша частина нардепів все ж підтримала доводи профільного податкового комітету. Опитані OBOZREVATEL народні депутати-автори закону впевнені, що він є компромісним і вигідним для власників евроавто.

 

“Прийнятий закон дає можливість всім тим людям, які, купуючи авто, хотіли його розмитнити, зробити це за ставками, що влаштовують на етапі переговорів всіх активістів. Вони говорили, що готові розмитнити автомобіль, якщо акциз буде до 500 євро”, — заявила нардеп від БПП Ніна Південця, а також додала, що дізнавшись ставку і умови нового закону, більшість активістів роз’їхалися по домівках.

При цьому нардеп підкреслила — повного скасування податків на авто з еврорегистрацией не буде. За що активно виступали мітингувальники.

Її однопартієць, народний депутат Віталій Гудзенко впевнений, закон досить хороший, незважаючи на той факт, що він приймався під тиском вулиці.

“По-перше, прийнятий закон є компромісним. По-друге, готовий голосувати за все, лише б вони були зареєстровані (евроавто. — Ред.). По-третє, вони будуть нахабніти, тому важливо, щоб були зареєстровані документи”, — заявив нардеп.

Коментуючи головна вимога власників евроавто — скасувати прив’язку податку до віку автомобіля, — нардеп пояснив, що автовласники при покупці авто в Європі вже отримали компенсацію.

“За те, що вони завезли сюди авто, їм Європа ще і доплатила. Чому вони порушили закон, а ми повинні під них підлаштовуватися? Під тиском приймати закони не можна ні за якої влади”, — підсумував Гудзенко.

Народний депутат від “Народного фронту” Олександр Кірш упевнений, що Верховна Рада пішла на великі поступки власникам авто, адже були знижені митні та акцизні платежі, а також встановили пільги на перші 90 днів.

“Ті, хто захочуть розмитнити заднім числом, не просто будуть платити за заниженими ставками, а ще і в два рази менше. Невдоволені лише ті, хто платив за повною, вони, як завжди, залишилися в дурнях. Думаю, аналогічна ситуація буде і з тими, хто платить зараз повні тарифи на ЖКГ… Разом з тим, ті, хто зібрався навколо Верховної Ради і вимагав взагалі нічого не брати, на цьому паразитують — це не справжні представники “евроблях”. Реальні власники задоволені, що Мінфін зробив для них максимум можливого”, — заявив Кірш.

Пояснюючи деталі закону, народний депутат припустив, що якщо чоловік не встиг розмитнити своє авто за 90 днів, йому буде важливо подати заяву в перші три місяці, а фактичний процес проходження митниці можна буде зробити пізніше.

“Багато хто може не встигнути за 90 днів, а я вважаю, що ті, хто подав заяву, але не встиг пройти формальність — їм повинні піти назустріч. Щоб час не зіграло проти них”, — підкреслив Кірш.

Раніше нардеп від Блоку Петра Порошенка Микола Фролов також заявив, що новий закон враховує інтереси не тільки власників еврономеров, але й інших українців.

“Оцінюючи настрої тих людей, які стоять біля стін Ради, ми не повинні забувати про мільйони тих, хто придбав автомобілі, заплатили податки, не порушуючи закони України. Адже всі проблеми цих людей (активістів авто на єврономерах. — Ред.) з-за того, що вони порушують закони. Так, у них може бути і негативне ставлення до законопроектів, але це не означає, що їх не потрібно приймати. Тягнути далі вже нікуди”, — заявив OBOZREVATEL нардеп.

Загрози і колапс що буде далі

Закон після підпису голови Верховної Ради буде відправлений на стіл президенту. Після його прийняття і публікації у власників евроавто з’явиться час, щоб у строк розмитнити авто.

Правда, активісти вже погрожують масовими страйками. Очікується, що в найближчі тижні вони перекриють державні траси.

Один з лідерів протестного руху” Олег Ярошевич на знак незгоди вже спалив свою машину Land Rover.

“Для більшості людей, які купили право користування авто на європейській реєстрації за 1500 євро, дешевше спалити своє авто, ніж його купити і розмитнити за прийнятим сьогодні законам! Як лідер, який відповідально ставиться до всіх своїм заявам, в знак протесту спалюю своє авто!” — прокоментував вчинок Ярошевич.

“>

09.11.2018
16:53
Источник

Most Popular

To Top