Російське громадянство у мера Одеси таки було, але закінчилося

ср, 13/02/2019 — 11:48

Звинувачення у так званій «справі Краян», головним фігурантом якого є мер Одеси, ознайомив суду з відповідями державних органів РФ на запит щодо російського громадянства Геннадія Труханова.

Це сталося під завісу майже семигодинного засідання у Малиновському районному суді Одеси, повідомляє Думська.

За інформацією росіян, на людину з прізвищем, ім’ям та по батькові одеського мера, такою ж датою і місцем народження, дійсно, видавалися паспорти Російської Федерації.

Перший свій паспорт цей чоловік отримав у 2002 році, другий — у 2003-м. В 2011-му він звернувся в російські державні структури з проханням замінити перший документ у зв’язку з досягненням 45 років.

Обидва паспорти були анульовані у 2017 році через порушення процедури видачі.

«Є однією особою ці громадяни — мер Одеси, чоловік, який отримав паспорт у 2002-му, і людина, що став громадянином РФ в 2003-му, — ми стверджувати зі стовідсотковою впевненістю, звичайно, не можемо, але всі їх дані повністю збігаються. І ми вважаємо, що це не просто збіг», — заявив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Що стосується наявності у Геннадія Труханова грецького громадянства, то відповідь на міжнародне правове доручення з цієї країни ще не прийшов.

Сам міський голова Одеси заявив, що задоволений інформацією, озвученою звинуваченням, і вважає питання про своє російське громадянство закритим. Він подякував правоохоронцям за об’єктивність в цьому питанні:

«Мої політичні опоненти кілька років шантажували мене цим питанням, і я хотів би подякувати сторону обвинувачення за докладну відповідь, хоча всі документи, які сьогодні зачитували, я давно отримав через адвокатів. Сьогодні я переконаний, що це питання буде знято з порядку денного», — заявив міський голова.

На наступному засіданні суд приступить до вивчення матеріальних доказів обвинувачення.

Вперше про російське громадянство Труханового (тоді ще нардепа) оголосив у 2014-му році його опонент на виборах мера Одеси Едуард Гурвіц. В базі даних Федеральної податкової служби Росії був вказаний чоловік, ім’я, дата і місце народження якого збігаються з відповідними даними мера Одеси. Якщо ввести у форму особисті та паспортні дані цієї людини, то також можна отримати ідентифікаційний номер платника податків.

Нагадаємо, що НАБУ і САП завершили розслідування відносно мера Одеси Труханова, підозрюваного в розкраданні 90 мільйонів гривень. Раніше Апеляційний суд відмовився відсторонити Труханового від посади мера Одеси.

Як відомо, київський суд відмовив НАБУ в арешт мера Одеси Труханового і відпустив його на поруки нардепа від БПП. Труханів підозрюється в участі в махінації навколо продажу будівель одеського заводу «Краян».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

Источник

Most Popular

To Top