Новини Донецька

Російський академік запропонував зобов’язати студентів відпрацювати не менше 15 років «на благо держави»

Член Російської академії наук Георгій Георгієв хоче заборонити випускникам виїжджати з країни. Вчений пропонує, щоб кожен студент був зобов’язаний відпрацювати не менше 15 років на благо держави, — повідомляє «Польське радіо».

Згідно з даними, опублікованими російськими ЗМІ, в останні роки все більше молодих вчених залишають Росію в пошуках більш високооплачуваної роботи за кордоном. На це звертають увагу керівники установ, які займаються сучасними технологіями, космонавтикою, медициною і збройової промисловістю.

Професор Георгій Георгієв у статті в газеті «Пошук» пропонує замість безкоштовної освіти ввести так званий «кредит на вищу освіту». Проект передбачає, що держава буде покривати витрати на навчання та утримання студента в обмін на те, що випускник університету буде зобов’язаний працювати на державу протягом 15 років. Якщо молоді люди не будуть дотримуватися умов контракту, їм доведеться відшкодувати витрати на навчання.

Професор Георгієв хоче, щоб випускникам, особливо талановитим і працюють в престижних дослідницьких інститутах, заборонили залишати країну. Тільки за згодою начальства вони могли б залишати Росію в суто наукових цілях.

Заступник голови комітету Держдуми з освіти Олег Смолін також звернув увагу на складне фінансове становище російської науки. Російський депутат заявив, що основними причинами еміграції молодих вчених є низька заробітна плата, відсутність соціальних посібників для викладачів і грошей на дослідження, — йдеться в повідомленні.

Источник

Most Popular

To Top