Росія відмовилася визнати військовополоненими українських моряків, затриманих поблизу Керченської протоки

0


Росія відмовилася визнати військовополоненими українських моряків, затриманих 25 листопада біля берегів Криму. Про це сказав начальник слідчого управління ФСБ РФ Михайло Шишов на брифінгу в суботу, який транслювався на російському телебаченні, — передає LB.ua.

«Українська сторона намагається представити своїх військовослужбовців як військовополонених, проте зазначені українські громадяни обвинувачуються у вчиненні кримінального злочину і згідно з Конвенцією про поводження з військовополоненими, підписаної в Женеві 12 серпня 1949 року, не можуть вважатися військовополоненими, оскільки Російська Федерація і Україна не знаходяться в стані військового конфлікту або війни», — заявив він.

Перший заступник керівника департаменту берегової охорони Прикордонної служби ФСБ Росії Олексій Вольський у свою чергу заявив, що українські кораблі, затримані 25 листопада, порушили вимоги проходження Керченської протоки і рухалися з «розкритими артустановками».

«Можна лише здогадуватися, до чого могло призвести будь-яке, навіть випадкове відкриття вогню артилерії в такому насиченому судноплавному районі», — підкреслив він.

Раніше повідомлялося, що російські військові 25 листопада захопили три українських військових корабля в нейтральних водах Чорного моря. Екіпаж двох катерів і буксира — 24 людини — доставили до Сімферополя, де підконтрольний Росії суд заарештував всіх українців на два місяці. На наступний день моряків перевезли в Москву, де вони перебувають зараз.

Держдеп США закликав Росію звільнити українських військових моряків, затриманих у Чорному морі поблизу Керченської протоки, «інакше наслідки і біль будуть тільки наростати з часом».

Глава європейської дипломатії Федеріка Могерини теж закликала Росію звільнити українських моряків без всяких умов.

Источник