Новини Донецька

Росія відмовилася визнати військовополоненими українських моряків, затриманих поблизу Керченської протоки

Росія відмовилася визнати військовополоненими українських моряків, затриманих 25 листопада біля берегів Криму. Про це сказав начальник слідчого управління ФСБ РФ Михайло Шишов на брифінгу в суботу, який транслювався на російському телебаченні, — передає LB.ua.

«Українська сторона намагається представити своїх військовослужбовців як військовополонених, проте зазначені українські громадяни обвинувачуються у вчиненні кримінального злочину і згідно з Конвенцією про поводження з військовополоненими, підписаної в Женеві 12 серпня 1949 року, не можуть вважатися військовополоненими, оскільки Російська Федерація і Україна не знаходяться в стані військового конфлікту або війни», — заявив він.

Перший заступник керівника департаменту берегової охорони Прикордонної служби ФСБ Росії Олексій Вольський у свою чергу заявив, що українські кораблі, затримані 25 листопада, порушили вимоги проходження Керченської протоки і рухалися з «розкритими артустановками».

«Можна лише здогадуватися, до чого могло призвести будь-яке, навіть випадкове відкриття вогню артилерії в такому насиченому судноплавному районі», — підкреслив він.

Раніше повідомлялося, що російські військові 25 листопада захопили три українських військових корабля в нейтральних водах Чорного моря. Екіпаж двох катерів і буксира — 24 людини — доставили до Сімферополя, де підконтрольний Росії суд заарештував всіх українців на два місяці. На наступний день моряків перевезли в Москву, де вони перебувають зараз.

Держдеп США закликав Росію звільнити українських військових моряків, затриманих у Чорному морі поблизу Керченської протоки, «інакше наслідки і біль будуть тільки наростати з часом».

Глава європейської дипломатії Федеріка Могерини теж закликала Росію звільнити українських моряків без всяких умов.

Источник

Most Popular

To Top