Росія використовує «вибори» в ОРДЛО як «троянського коня» для фрагментації України — Клімкін

Фейкові «вибори» в ОРДЛО, які Росія призначила на 11 листопада, потрібні їй для фрагментації і ослаблення України. Про це заявив Міністр закордонних справ Павло Клімкін журналістам, — повідомляє УНІАН.

«Росіяни вже мають окупаційні адміністрації, які відповідальні за все, покладаючись на військову силу, військову і гібридну агресію проти України», — заявив Клімкін.

При цьому він висловив переконання, що проведення Росією ще одних бутафорських «виборів» на Донбасі ні для кого не будуть мати ніякого сенсу, крім самої РФ.

«Оскільки вся ідея Росії полягає не в тому, щоб турбуватися про Донбасі, а взагалі не турбуватися про нього. Вся ідея полягає у зловживанні Донбасом для дестабілізації України, легітимізації російської окупації Донбасу, і щоб ще сильніше заштовхнути його в Україну як своєрідного «троянського коня» для фрагментації України, ослаблення України, і щоб взагалі не було незалежної, вільної, демократичної і європейської України», — підкреслив міністр.

При цьому керівник МЗС нагадав позицію України, яка полягає в розгортанні цієї міжнародної миротворчої місії ООН, яка буде включати поліцейський компонент і міжнародну адміністрацію.

Також він висловив переконання, що міжнародне співтовариство повинне допомогти Донбасу повернутися до нормального життя і повернутися у вільну, незалежну європейську Україну.

За словами Клімкіна, ідея проведення Росією незаконних виборів на Донбасі у дні 100-річчя завершення першої світової війни є ще однією провокацією.

Світове співтовариство заявило про незаконність «виборів» у терористичних республіках. Зокрема, спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер заявив, що вони нелегітимні і порушують логіку мінського процесу. Він пояснив, що мова йде про окупованих територіях, де відсутні базові умови безпеки. Крім того, вісім держав-членів РБ ООН оприлюднили спільну заяву, в якій засудили плани проведення на окупованих РФ територіях східної України так званих «виборів». Постійний представник Франції в ООН Франсуа Делатре підкреслив, що Німеччина і Франція рішуче налаштовані підтримати суверенітет і територіальну цілісність України, і закликав «сепаратистів і Росію припинити підготовку до так званих виборів».

Як повідомлялося раніше, в ОРДЛО призначили «псевдовыборы» ватажка і «депутатів» на 11 листопада. У МЗС України заявили, що наміри окупаційної адміністрації РФ провести «позачергові вибори» на тимчасово окупованих територіях Донбасу грубо порушують зобов’язання Росії як підписанта Мінських домовленостей.

Источник

Most Popular

To Top