Головні новини

Росіянам заборонять критикувати владу і змусять чиновників поважати

Комітет Державної думи РФ з безпеки підтримав законопроекти про заборону розповсюдження фейкових новин і про образу влади в інтернеті.

Один із законопроектів передбачає заборону публікації в ЗМІ та інтернеті «недостовірної суспільно важливої інформації, поширюваної під виглядом достовірних повідомлень».

Другий документ дозволяє блокувати матеріали, в яких «явну неповагу до суспільства, представникам влади та державних символів.

Автором обох законопроектів є голова комітету Ради Федерації з конституційного законодавства і держбудівництва РФ Андрій Клішас.

В інтерв’ю «Новій газеті» він заявляв, що інформація в інтернеті повинна регулюватися так, щоб люди могли критикувати органи влади, але без підміни «змістовної дискусії просто нецензурщиною». Клішас пояснив, що важливо враховувати контекст і основний посил інформації. — Як у художніх творах є мат, спрямований на образу кого-то, а є художній прийом.

Тому якщо в контексті своєї програми те ж саме Познер буде використовувати слово «Госдура», складу (злочини – ред.) тут ніякого не буде. Але якщо метою цих висловлювань буде виключно образу, то так, це може бути розцінено як склад. Заступник голови комітету Держдуми Ернест Валєєв, заявив, що сам порядок визначення матеріалів, які повинні вилучатися, треба додатково обговорити, однак механізм, який пропонується для видалення інформації, вже існує і його готові підтримати.

«>

11.01.2019
13:15
Источник

Most Popular

To Top