Головні новини

Ротації в «Укргазвидобуванні»: за енергобезпеку країни буде відповідати менеджер з паспортами США і Росії

Андрій Фаворов – екс-менеджер Ахметова, який керує газовим бізнесом «Нафтогазу».

Він кинув бізнес і пішов працювати в державну компанію щоб, за його словами, «зробити свій внесок у команді, яка працює для забезпечення енергобезпеки країни». Як не парадоксально, за реформу газової галузі в Україні взявся людина з двома громадянствами: російським та американським. Безперечно, він професіонал з великої літери. Але чого чекати від бізнесмена, який проміняв власну трейдингову енергетичну компанію на держкомпанію? Наскільки сильною повинна бути мотивація, або вся справа в відкриваються фінансових потоках?

В «Укргазвидобуванні» грядуть кадрові ротації. Через місяць Олега Прохоренка змінить на посту Андрій Фаворов, директор інтегрованого газового бізнесу групи «Нафтогаз».

За офіційною інформацією, «Нафтогаз України» припинить контракт з Прохоренко з 15 березня 2019 року.У свою чергу Фаворов буде тимчасово виконувати обов’язки керівника «Укргазвидобування», до моменту, коли «Нафтогаз» затвердить нового голову правління компанії. За даними ЗМІ, в «Нафтогазі» вже зараз розглядають варіант подальшого затвердження Фаворова.

Після заяви про відставку Прохоренко, Фаворов анонсував, що газовий дивізіон «Нафтогазу» буде орієнтуватися на підвищення операційної ефективності і конкурентоспроможності.

Що відомо про майбутнього керівника «Укргазвидобування» Фаворове?

З ДТЕК – в ЕРУ, звідти – в «Нафтогаз України»

Для того, щоб очолити у НАК «Нафтогаз України» напрямок з інтегрованого газового бізнесу, Фаворов, будучи одним із засновників і власників групи компаній Енергетичні ресурси України (ЕРУ), вийшов з менеджменту групи і продав свою частку партнерам по бізнесу.

До ЕРУ Фаворов обіймав посаду комерційного директора ДТЕК Ріната Ахметова. У своїх інтерв’ю раніше він заявляв, що після роботи на компанію Ахметова його несправедливо таврувати, а що стосується роботи в «Нафтогазі» – це найцікавіша гра в енергетичній індустрії.

«Я був найманим менеджером (ДТЕК), тепер я акціонер власної компанії, будую свій бізнес. Не думаю, що коректно ставити клеймо. Я не працюю на ДПЕК, це однозначно», — говорив Фаворов в интервьюот 2014 року.

Андрій Фаворов про роботу в «Нафтогазі»:«Чому я прийшов у НАК? Це найцікавіша гра в енергетичній індустрії, в якій я працюю з 2005 року. Я не знаю більш цікавою посади і складної задачі на тих ринках, в яких я працював: у Європі, Центральній Азії, Африці, Північній Америці. Я люблю вирішувати пазли. Тут величезна перспектива, так цікаво зібрати це, розкласти і зрозуміти. Зрозуміло, що я хочу нормальну ринкову компенсацію за той час і сили, які я витрачу. Я задоволений отриманим пропозицією, воно мене влаштовує, тому я його і взяв».

За його словами, в ЕРУ всі пазли або вирішені, або їх дуже якісно вирішує Ярослав Мудрий (партнер Фаворова по ЕРУ, — Ред.).

З Росії в США. Останні 10 років в Україні

У Фаворова блискучі освіта та кар’єра, два освіти в США. Він закінчив Державний університет штату Джорджія, а пізніше отримав ступінь МВА в Джорджтаунському університеті. Працював в Атланті в сфері управління проектами (компанії IBM GlobalServices, Ford and Harrison LLP і Eclipsys Corporation).

Відомо, що його батько – Михайло Фаворов – був директором Національного центру вірусних гепатитів СРСР. На початку 90-х, незабаром після розвалу Союзу, сім’я переїхала в Америку.

«Мого батька запросили в епідеміологічну службу в США, він нас з собою перевіз. Там я отримав візу, яка дозволяла мені працювати», — розповідає Андрій Фаворов.

У Фаворова, який працює в Україні, два паспорти: російський і американський. Він одразу зізнався, що українське громадянство не планує отримувати, хоча постійне місце проживання – саме Україна, тут він майже 10 років.

«У мене два паспорти. Я народився в Росії, в Москві. Переїхав в юності в США. У мене два громадянства: американське і російське. А також постійне місце проживання в Україні. Моя бабуся народилася в Одесі, я отримав постійне місце проживання, виходячи із своїх родинних зв’язків. Живу в Україні з 2009 року. Мені тут подобається. Хочу жити в країні, в якій завтра буде краще, ніж сьогодні», — розповідає про себе Фаворов.

Крім того, що Фаворов є громадянином США, у нього постійний вид на проживання в Україні. Як він сам пояснює, у нього є всі права, крім можливості голосувати.

Фаворов: Я бачив принади «російського світу», але паспорт РФ здавати не збираюся

В умовах військової агресії Росії проти України, гостро стоїть питання російського громадянства. За фактом, питання національної енергобезпеки, збільшення внутрішньої газовидобутку і нафтопереробки знаходиться в руках у людини, що не має наміру здавати російський паспорт.

Фаворов розповідає, що був у Донецьку в 2014 році, і на власні очі бачив принади «русского мира» і російської агресії: «Вважаю, що це величезна трагедія. Мене дратує поведінка Росії по відношенню до України». При цьому, від російського громадянства не має наміру відмовлятися. Відповідаючи на питання «Паспорт ви не здасте до кращих часів, чекаючи, коли Росія стане «доброю»?», Фаворов сказав: «Не плутайте батьківщину з начальством. Це різні речі. Люди, які у владі, приймають ці рішення. Я не можу на це вплинути, тому не переживаю про цих рішеннях».

За що Фаворова називають «новим Курченко»

Фаворова в Україні відразу якого охрестили «новим Курченко». Причина тому – стрімке зростання з перших днів початку роботи ЕРУ в Україні.

За фактом, державний «Нафтогаз» не раз грав тендери в інтересах приватної ЕРУ. «Укртрансгаз» закуповував у компаній Фаворова газ непристойно великими лотами. Безумовно, цей успіх миттєво поспішили пояснити результатом дружби Фаворова з головою «Нафтогазу» Андрієм Коболевым.

Про свої успіхи, які нібито пов’язані з доступом у високі кабінети, Фаворов говорить наступне:

Що вдасться зробити Фаворова на посаді керівника «Укргазвидобування» — залишається спостерігати. Можливі перспективи він окреслив у недавньому інтерв’ю в ефірі радіо «НВ». Андрій Фаворов сказав, що Україна має другі в Європі запаси газу, але продовжує імпортувати третину своїх потреб.

«Як ми з такими запасами умудряємося імпортувати третину потреб? Державна компанія «Укргазвидобування» отримувала після оплати всіх податків $50 на руки, їм говорили: «А ви розвивайтеся, а ви набурите, знайдіть нові технології, збільшити видобуток». За що? Це вимагає величезних інвестицій», — сказав Фаворов.

За його словами, зараз ситуація набула інші обороти: компанія віддає 70% свого прибутку в бюджет у вигляді податків. «У нас залишається менше 1 гривні на розвиток. Пробурити одну свердловину становить 10-15 млн грн», — додав Фаворов.

«>

12.02.2019
19:43
Источник

Most Popular

To Top