Головні новини

Розгляд справ Майдану в судах може затягтися на десятки років, – Горбатюк

На думку голови департаменту спецрозслідувань ГПУ, для прискорення процесу покарання винних потрібно змінити законодавство і оптимізувати роботу судів.

Якщо якісно не змінити законодавство, розгляд справ Майдану в судах може затягтися на десятки років. Про це в інтерв’ю “РБК-Україна” заявив начальник департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

За його словами, говорити про “великій справі Майдану” – не зовсім правильно, так як розслідується понад 4100 злочинів, об’єднаних за епізодами розгону студентської Майдану, подій на Банковій, розстрілів 18-20 лютого та інших.

“Підозра в організації більшості цих злочинів висунуто колишньому президенту України і ряду вищих посадових осіб. Якщо коротко, то підозра формулюється наступним чином: Янукович підозрюється в тому, що він за допомогою свого оточення перешкоджав мирним зібранням у формі побиття на вулицях, залучення і координації “титушек”, залякування активістів шляхом кримінального переслідування і арештів”, – зазначив Горбатюк.

При цьому він уточнив, що все це окремі епізоди. “Вони поділяються на ще більш дрібні. Наприклад, конкретний силовик побив мітингувальника під час штурму такого-то числа. Ці епізоди передаються в суд, і результат може бути швидким. Деякі вироки вже є. Інші знаходяться довгий час в судах”, – сказав глава департаменту спецрозслідувань ГПУ.

Горбатюк підкреслив, що відповідальність за це несуть в першу чергу, самі суди, і тому про те, коли буде остаточно поставлено крапку у справах Майдану, невідомо.

“Треба до того ж мати на увазі, що якщо направляти до суду справу за обвинуваченням Януковича та інших організаторів за всіма епізодами, то з нашим законодавством, якщо його якісно не змінити і поліпшити роботу судів, це розгляд може затягтися на десятки років”, – підсумував він.

Раніше Горбатюк заявляв, що більшість з 4,7 тис. задокументованих на сьогодні злочинів, скоєних проти активістів Евромайдана, розкриті. Під розкриттям він має на увазі встановлення обставин злочину, його виконавців і організаторів.

“>

06.12.2018
13:58
Источник

Most Popular

To Top