Головні новини

Розмитнення «евроблях»: ГФС відповіла на найбільш хвилюючі питання автовласників

Прес-служба ГФС представила ТОП-11 питань та відповідей щодо митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією, які найчастіше цікавлять платників податків.

1. Які документи потрібно подати для митного оформлення авто, завезені в Україну із Литви, Польщі, Болгарії, Німеччини (в режимі тимчасового ввезення, транзиту, якщо транзит прострочений і авто, які будуть ввозитися згідно з новим законом)?

У всіх перерахованих випадках разом з митною декларацією (оформлюється митним брокером) на транспортний засіб, який декларується в режим імпорту (вільний обіг), подаються такі основні документи:

— реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб (техпаспорт);

— документи, що підтверджують право власності або розпорядження (договір купівлі-продажу, доручення);

— рахунок-фактура (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару (можливо, це буде один і той же документ, що підтверджує право власності).

2. В якому місці і на якій митниці можна розмитнити транспортний засіб?

Митне оформлення можна здійснити на будь-якій митниці України. Адреси та реквізити конкретних місць оформлення можна знайти на сайтах територіальних органів або на веб-порталі ДФС.

3. Чи можна не виїжджати з України, а здійснити митне оформлення в митниці свого регіону?

Можна не виїжджати, а подати необхідні документи і пред’явити транспортний засіб у будь-яку найближчу митницю.

4. Може бути авто заявлено в режим «імпорт» особою, яка не перетинало на цьому авто кордон?

Може, але за умови подання документів, що підтверджують право власності на транспортний засіб або право ним розпоряджатися.

5. Чи може скористатися знижкою протягом 90 днів чоловік, який вже розмитнив авто?

Ні, знижка протягом 90 днів (коефіцієнт 0,5 на акциз) застосовується при оформленні лише одного легкового транспортного засобу. Один автомобіль може бути оформлений тільки один раз.

Якщо автомобіль вже був оформлений митницею і платежі вже сплачено, то оформити цей же автомобіль ще раз і скористатися знижкою неможливо.

6. Може авто в’їжджати в Україну з підготовленою попередньою митною декларацією без сплати заставних платежів, якщо авто заявлено в режим «імпорт»?

У разі якщо громадянином прийнято рішення про ввезення автомобіля (легковий автомобіль, код 8703 за УКТ ЗЕД), то подання попередньої митної декларації і забезпечення сплати митних платежів є обов’язковими. У такому разі застосування грошової застави є лише одним із видів забезпечення сплати митних платежів, хоча можуть бути обраними та інші види забезпечення.

Грошова застава як обов’язковий вид гарантії застосовується тільки у разі транзитного переміщення резидентом України транспортного засобу, що перебуває на постійну реєстрацію за межами України.

7. Чи може людина сама звернутися до митниці і подати документи чи для цього потрібен спеціальний митний брокер. Якщо потрібен — де взяти перелік брокерських фірм, середня вартість брокерських послуг?

Теоретично можна самостійно заповнити митну декларацію та подати необхідні документи (законодавство цього не забороняє), але краще звернутися до митного брокеру — до кваліфікованого фахівця, оскільки заповнення митної декларації вимагає спеціальних знань і певного програмного забезпечення. Крім того, паперова митна декларація повинна обов’язково супроводжуватися її електронною копією.

Невірне заповнення митної декларації може призвести до ряду проблем (аж до складення протоколу про порушення митних правил).

Інформація про митних брокерів постійно оновлюється та розміщується на сайті ГФС. Вартість брокерських послуг можна дізнатися у митних брокерів (ГФС не контролює цю вартість).

8. Потрібно приїжджати на авто в зону митного огляду для його огляду?

Митне оформлення здійснюється в будь-якій митниці з обов’язковим пред’явленням авто. Рішення про проведення митного огляду приймає посадова особа митниці з урахуванням вимог МК.

Оскільки митні формальності здійснюються в зонах митного контролю, то приїжджати в зону митного контролю — обов’язково.

9. Якщо штраф за прострочення транзиту вже сплачено, потрібно платити штраф 8500, передбаченого новим законом?

Сплата штрафу за порушення громадянином митних правил не звільняє від виконання взятих на себе зобов’язань по дотриманню митного режиму.

Незважаючи на оплачений раніше штраф, добровільна сплата коштів у розмірі 8500 грн (яка не є штрафом) є обов’язковою при оформленні в режим імпорту транспортного засобу, стосовно якого порушені терміни та умови режимів транзиту або тимчасового ввезення.

10. На які реквізити повинен сплачуватися добровільний платіж 8500 грн?

Передбачені новим Законом добровільні кошти (8500 грн) сплачуються одночасно з митними платежами і в тому ж порядку. Реквізити рахунку є індивідуальними для кожної митниці, а інформацію про них можна знайти на сайтах територіальних органів ГФС і дізнатися у працівників підрозділу митниці або митного брокера.

11. Хто і як визначає вартість авто, з якою сплачується ПДВ і мита?

Документами, що підтверджують вартість придбаного автомобіля, є:

— договір купівлі-продажу;

— інвойс;

— банківські чи інші платіжні документи;

— експортна декларація;

— довідкова інформація щодо вартості аналогічних транспортних засобів у країні експорту.

У цих документах повинні бути зазначені дата продажу, номер шасі (рами), кузова (або ідентифікаційний номер), номер двигуна, його модель, рік виготовлення, а також ім’я і прізвище покупця.

При наявності підстав вважати, що заявлено недостовірну вартість або у разі відсутності вищевказаних документів, митниця визначає вартість автомобіля самостійно.

Нагадаємо, закони про «евробляхах» набули чинності 25 листопада

“>

07.12.2018
17:36
Источник

Most Popular

To Top