Головні новини

Розширення місії ОБСЄ на Азов: експерт пояснив, чи це реально

Розширення мандата Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні на Азовське море може не відбутися, так як Росія, швидше за все, не підтримає це рішення.

Про це в коментарі сайту “Сегодня” експерт-міжнародник Сергій Толстов. За його словами, таке рішення приймається постійною радою ОБСЄ, куди входить і Росія.

“Питання розширення місії приймає постійна рада ОБСЄ, який засідає у Відні. До цієї ради входять всі країни ОБСЄ, в тому числі і Росія. Тому позиція Росії також буде враховуватися. Чи погодиться Росія на такий моніторинг, сказати складно. На мій погляд, швидше за все, немає. У зв’язку з цим це рішення може бути не прийнято”, – говорить Експерт.

Але якщо все ж Росія та інші країни підтримають розширення місії, то, як вважає експерт, таке спостереження вестиметься з берегів Азовського моря.

“Якщо це рішення буде підтверджено, воно потребує матеріально-технічного забезпечення. На сьогоднішній день я можу уявити собі таку ситуацію: з узбережжя Азовського моря спостерігачі місії можуть робити певні спостереження, також можуть використовуватися дрони. Українська сторона може обладнати та забезпечити постійні пости спостереження спостерігачів ОБСЄ на Азовському узбережжі, надавши їм певну технічне обладнання або погодити надання технічного обладнання з боку ОБСЄ”, – продовжує він.

А ось поява додаткових технічних засобів до можливої моніторингової місії, наприклад, кораблів, експерт поки вважає нереальним.

“Використання будь-яких нових технічних засобів повинно бути погоджено. Крім того, повинні бути самі засоби, наявність яких також вимагає вирішення фінансових та організаційних питань. Також потрібні люди. Поки більш реалістичним я бачу створення постійних пунктів спостереження з узбережжя і безпілотники. Все інше – фантазії”, – підсумовує експерт
“>

07.12.2018
16:16
Источник

Most Popular

To Top