Головні новини

САП закрила підозра екс-керівник агрохолдингу «Мрія»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила кримінальне провадження в частині підозри колишньому керівнику агрохолдингу «Мрія» Миколі Гуті в шахрайстві.

Про це йдеться у відповіді Національного антикорупційного бюро на запит журналіста видання «Слово і Діло».

«29 грудня 2018 року згідно з відомостями Єдиного реєстру досудових розслідувань, постановою прокурора кримінальне провадження за ознаками кримінального злочину, передбаченого частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України, в якому повідомлено про підозру фізичній особі (Миколі Гуті – ред.), закрито на підставі пункту 2 частини 1 статті 284 Кримінального процесуального кодексу України», – йдеться в листі.


 

Також, згідно відповіді НАБУ, станом на 8 лютого 2019 року, матеріали зазначеної справи з САП в Національне бюро не надходили.

Крім того, в НАБУ підкреслили, що у вересні 2018 року підслідність у цій справі була визначена за Головний управлінням Національної поліції в Києві, а в листопаді – знову за НАБУ.

Агрохолдинг «Мрія» заснований в 1992 році Іваном і Клавдією Гутами. Групою компаній «Мрія» володіла компанія Mriya Agro Holding Plc, яка була зареєстрована на Кіпрі. У свою чергу 80% кіпрської компанії володіла ще одна зарубіжна структура — HF Assets Management Limited, якою володіла сім’я Гут. Мова йде про Івана, Клавдие, і їх синів — Андрія і Миколая Гутах. Микола Гута приєднався до Групи «Мрія» в 2002 році.

Група компаній «Мрія» потрапила в складне фінансове становище — серпні 2014 агрохолдинг оголосив технічний дефолт. Загальний борг компанії на той момент складав близько 1,3 мільярда доларів.

У січня 2015 року Микола Гута за запитом української сторони був оголошений Інтерполом в міжнародний розшук. Гуту підозрюють у заволодінні шахрайським шляхом грошей восьми іноземних інвестиційних фондів на загальну суму понад 100 млн доларів.

У лютому 2015 контроль над агрохолдингом перейшов кредиторам, які обрали нове керівництво компанії.

5 листопада 2018 року Генпрокуратура повідомила про екстрадицію Гути в Україну зі Швейцарії. Під час обрання запобіжного заходу суд вирішив відпустити його під особисте зобов’язання оскільки слідчий і не просив про арешт.

Згодом виявилося, що Гута фактично добровільно повернувся в Україну.

«>

13.02.2019
18:01
Источник

Most Popular

To Top