Головні новини

СБУ вилучила 6,5 тонн бурштину на підпільному комплексі по його обробці

Співробітники СБУ викрили підпільний промисловий комплекс по обробці бурштину, незаконно добутого в Житомирській та Рівненській областях.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

«Оперативники Управління СБУ в Житомирській області встановили, що нелегальне виробництво організував в одному з населених пунктів Одеської області уродженець країни Східної Азії, нині — громадянин України. У спеціальному комплексі ділок влаштував складські приміщення, цех зі спецобладнанням для обробки бурштину-сировини і побудував миниобщежитие для працівників», — йдеться в повідомленні.

За інформацією СБУ, чоловік використовував вихідців із Середньої Азії, які проживають в Україні, як робочу силу. На нелегальному виробництві одночасно могли працювати понад півсотні робітників.

Готовий товар з «сонячного каменю» чоловік переправляв контрабандою через свої зв’язки в одну з країн Азії.

«В рамках розпочатого кримінального провадження під час санкціонованих обшуків у виробничому комплексі співробітники Управлінь СБУ в Житомирській та Одеській областях виявили обладнання для огранювання каменю, оброблені камені і майже п’ятнадцять кілограмів вже готових ювелірних виробів з бурштину, «чорну бухгалтерію» і велику суму готівки», — розповіли в службі безпеки.

З складських приміщень правоохоронці вилучили майже шість тонн бурштину-сировини, розфасованого на фракції і відібраного для огранювання, а також понад півтонни обробленого каменю.

Вартість вилученого «сонячного каменю» та виробів з нього буде визначена після проведення належних гемологічних експертиз.

Тривають слідчі дії в кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 28 і ч. 4 ст. 240 Кримінального кодексу.


 


«>

13.02.2019
21:45
Источник

Most Popular

To Top